Життя
Вікіпедія запрошує українців змагатися за призи в конкурсі «Вікі любить пам’ятки»

Вікіпедія запрошує українців змагатися за призи в конкурсі «Вікі любить пам’ятки»

З 1 по 31 жовтня відбудеться найбільший у світі міжнародний фотоконкурс об’єктів культурної спадщини «Вікі любить пам’ятки». В Україні конкурс пройде вже 11-й раз. Мета проєкту - збір світлин всіх пам’яток нерухомої культурної спадщини України для ілюстрування статей у Вікіпедії.

Про це повідомляє Запоріька ОВА з посиланням на Вікіпедію.

Конкурсний список складається з понад 92 тис. пам’яток нерухомої історико-культурної спадщини з усіх областей України, в тому числі Криму. За попередні роки понад 3 тис. учасників завантажили вже понад 350 тис. світлин понад 39 тис. об’єктів, проте більша частина культурної спадщини України все ще не має своїх світлин для Вікіпедії. Конкурс цього року має особливу важливість, бо через широкомасштабне вторгнення Росії в Україну сотні пам’яток були зруйновані й багато з них не підлягають відновленню.

Усі завантажені світлини протягом конкурсного періоду можна переглянути тут.

Вікіпедія запрошує долучатися до конкурсу, щоб показати унікальність історико-культурних об’єктів нашого краю та привернути увагу до стану їхньої збереженості. Участь у конкурсі можуть взяти всі охочі.

Для цього протягом жовтня слід завантажувати на Вікісховища світлини власного авторства, послуговуючись конкурсними списками пам’яток. В основних номінаціях приймаються фотографії, що були зроблені в будь-який період часу до 23 лютого 2022 року (включно); головне, щоб це були власні роботи. Також можна вантажити відео, де зображені пам’ятки.

Переможці конкурсу отримають цінні призи. Призовий фонд буде розподілено між авторами найкращих фотографій конкурсу загалом, авторами найкращих фото кожного регіону, учасниками, які сфотографували найбільшу кількість пам’яток в Україні та кожному регіоні, та переможцями спецномінацій. Окремою номінацією відзначатимуться автори, що вперше беруть участь у конкурсі.

10 найкращих світлин культурної спадщини України змагатимуться на міжнародному рівні.

● Як взяти участь - дивіться на сайті конкурсу http://wlm.photo/

● Детальніше із регламентом конкурсу можна ознайомитися http://rules.wlm.photo/

● Сторінка конкурсу у Фейсбук https://www.facebook.com/wlmua

З пропозиціями щодо співпраці та питаннями звертайтеся до організаційного комітету конкурсу: [email protected]

«Вікі любить пам’ятки» (Wiki Loves Monuments) — міжнародний конкурс фотографій пам’яток культурної спадщини для ілюстрування Вікіпедії, який був започаткований у 2010 році в Нідерландах. Конкурс був визнаний Книгою рекордів Гіннеса найбільшим фотоконкурсом у світі. Всього за час проведення конкурсу було завантажено майже 2,8 млн. фотографій. В Україні конкурс проводить громадська організація «Вікімедіа Україна».

Читайте також: Частково перекриють дорогу: В Запоріжжі 24 вересня починається ремонт Дніпровської ГЕС;

2022-09-23 14:00:00
true
Відео Дня

Архів Новин