Економіка Життя
В 2023 році українці платитимуть за кожен «зайвий» квадратний метр житла

В 2023 році українці платитимуть за кожен «зайвий» квадратний метр житла

Щороку українці, які мають велике житло, змушені платити податок за кожен додатковий квадратний метр. Однак у 2023 році люди, чиє майно розташоване на територіях, де у 2022 році відбувалися військові дії або окупація, звільняються від цього обов'язку.

Припускаючи, що муніципалітет встановлює максимальну ставку податку та мінімальну норму площі, податок для квартири площею 80 кв. м становитиме 1950 грн. Для розрахунку слід використовувати наступну формулу.

Відніміть фактичну площу житла від стандартної площі (наприклад, 80 квадратних метрів мінус 60 квадратних метрів дорівнює 20 квадратних метрів) - це кількість "квадратів", які можна оподатковувати.

Отримана кількість квадратних метрів, помножена на ставку податку (у цьому прикладі 20 х 97,5 = 1950), є сумою до сплати.

Коли потрібно платити податок на житло

У 2023 році українцям доведеться платити ціну 2022 року. Кінцевий термін сплати податку на нерухомість - 1 липня.

Після отримання квитанції платник податків має 60 днів, щоб перерахувати гроші державі. Якщо ви не отримали квитанцію про сплату, вам слід звернутися до податкової самостійно, оскільки збій системи не звільняє вас від сплати податку і не накладає штраф за несвоєчасну сплату.

Хто не повинен платити податок на нерухомість

Окрім громадян, чиї будинки підпадають під критерії, Україна також запровадила повне звільнення через війну.

Таким чином, власники приватної нерухомості не підлягають оподаткуванню податком на нерухомість на свою нерухомість або її частину у 2021 та 2022 роках:

  • розташований у зоні, де ведуться або велися активні бойові дії;
  • знаходиться на території, яка була окупована або тимчасово окупована російською федерацією;
  • є не придатними для проживання внаслідок військового вторгнення росії в Україну.

Зазначимо що українці, чиї будинки були зруйновані або пошкодженні внаслідок російської агресії, отримають компенсацію у вигляді житлових сертифікатів замість готівки. Вони були видані на суму, яка відображала вартість зруйнованих будинків.

Читайте також: 

Лікарі в Кривому Розі рятують голову Кочубеївської громади та ще трьох поранених під час ракетної атаки;

2023-01-28 20:00:00
true
Відео Дня

Архів Новин