Блог Права Дарьи Аккерман
Змінюється іспит на рівень володіння державною мовою

Змінюється іспит на рівень володіння державною мовою

 

За ініціативи МОН Кабінет Міністрів дав доручення Національній комісії зі стандартів державної мови спростити процедуру іспиту на визначення рівня володіння державною мовою для осіб, які зобов’язані володіти державною мовою та застосовувати її під час виконання службових обов’язків.

Про це поінформувала Голова Комісії Орися Демська, повідомляє Урядовий портал.

Етапи складання іспиту залишаються незмінними. Претенденти повинні зареєструватися в іспитовій системі для визначення рівня володіння державною мовою та бути фізично присутніми в місці проведення іспиту. Комісія своїм рішенням встановлює результати іспитів протягом 15 календарних днів та вносить дані у Реєстр державних сертифікатів.

Повідомляється, що найближчим часом буде скореговано стратегію відкриття додаткових місць для реєстрації на іспит. 3 серпня 2021 р. під час реєстрації у системі перебувало понад 2500 осіб, що значно сповільнило її роботу. Тому надалі додавання вільних місць у системі відбуватиметься постійно через оновлені інструменти, що надані центрам іспитування на місцях. Реєстрацію на іспити буде відновлено 10 серпня 2021 р. після 18.00.

Змінюється час, відведений для складання іспиту на рівень володіння державною мовою для виконання службових обов’язків. Тепер він становитиме 30 хвилин. Це впливає на структуру іспитової роботи - Комісія трансформувала письмовий блок іспитової роботи та оптимізувала набір завдань. Письмова частина складатиметься з тестів: їх стане менше, але вони будуть складнішими. Усна частина міститиме 1 завдання - монолог.

Іспит на визначення рівня володіння державною мовою для осіб, які мають намір набути громадянство України, лишається незмінним - його тривалість орієнтовно 2 години.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 4 серпня 2021 року № 815 Національній комісії зі стандартів державної мови необхідно вжити заходів до закупівлі серверного обладнання, розширення переліку підприємств, установ, організацій та закладів освіти, які забезпечують проведення іспитів на рівень володіння державною мовою, а також перегляду завдань, передбачених такими іспитами, з урахуванням вимог щодо виконання службових обов’язків та рівня володіння державною мовою.

 

Дар'я Аккерман, адвокат.
Підписуйтесь на мене в соціальних мережах:

telegram:  t.me/blogprava (https://t.me/joinchat/AAAAAEnMoJNqjWUqOt_cAw)

 

 

2021-08-25 19:17:00
true
Відео Дня

Архів Новин