Блог Права Дарьи Аккерман
Змінити свого сімейного лікаря можна

Змінити свого сімейного лікаря можна

З квітня 2018 року була розпочата національна кампанія з підписання декларацій з сімейними лікарями. І відтоді медична допомога не прив’язана до місця прописки (місця реєстрації проживання). Кожен громадянин може вибрати будь-якого терапевта, педіатра або сімейного лікаря у будь-якому медичному закладі. 


Проте більшість з нас все ж таки підписали декларації з лікарями із прив'язкою до реєстрації місця проживання. А що ж робити, коли невдоволені роботою лікаря і хочете його змінити? 


Медична декларація, яка підписується під час вибору медичного працівника, є не юридичним документом, це лише підтвердження наміру пацієнта отримувати медичну допомогу у конкретного лікаря. Для того, щоб змінити лікаря, пацієнту не потрібно навіть його повідомляти про намір вибрати іншого лікаря. 


Простіше кажучи, укласти нову декларацію з іншим лікарем досить просто, а саме, при підписанні нового документа, попередня декларація анулюється автоматично і зміни фіксуються у системі.


А отже, Ви можете обрати будь-якого лікаря, незалежно від прописки чи місця проживання. Єдина причина, з якої інший лікар може відмовити вам у підписанні декларації - це наявність у нього максимальної кількості пацієнтів.

 

Дар'я Аккерман, адвокат.
Підписуйтесь на мене в соціальних мережах:

БЛОГ ПРАВАБЛОГ ПРАВА

 

 

2020-09-29 11:01:00
true
Відео Дня

Архів Новин