Блог Права Дарьи Аккерман
Зарахування до страхового стажу періодів роботи, які не були включені до страхового стажу

Зарахування до страхового стажу періодів роботи, які не були включені до страхового стажу

 

Застрахована особа - фізична особа, яка відповідно до ЗУ "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування" підлягає загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню і сплачує (сплачувала) та/або за яку сплачуються чи сплачувалися у встановленому законом порядку страхові внески на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування та до накопичувальної системи загальнообов’язкового державного пенсійного страхування;

Страховий стаж - період (строк), протягом якого особа підлягала державному соціальному страхуванню, якою або за яку сплачувався збір на обов’язкове державне пенсійне страхування згідно із законодавством, що діяло раніше, та/або підлягає загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню і за який сплачено страхові внески.

Страховий стаж обчислюється територіальними органами Пенсійного фонду за даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку, а за періоди до впровадження системи персоніфікованого обліку - на підставі документів та в порядку, визначеному законодавством, що діяло до набрання чинності ЗУ "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування".

Застрахована особа має право:

  • отримувати безоплатно відомості, внесені до її персональної облікової картки з системи персоніфікованого обліку та Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування;

  • звертатися із заявою до територіального органу Пенсійного фонду про уточнення відомостей, внесених до персональної облікової картки в системі персоніфікованого обліку та Державному реєстрі загальнообов’язкового державного соціального страхування.

У разі припинення або зняття з обліку у фіскальних органах страхувальника без визначення правонаступника зміни та уточнення до відомостей Реєстру застрахованих осіб вносяться відповідно до рішення суду, що набрало законної сили територіальними органами Пенсійного фонду України на підставі наказу керівника відповідного органу у десятиденний строк після надходження (надання особою) рішення суду (п.4 р.IV Положення про реєстр застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування).

Для початку особі необхідно звернутися до органів Пенсійного фонду України із заявою про зарахування не включених періодів трудового стажу. Отримавши відмову у органах Пенсійного фонду можна звертатися у порядку адміністративного судочинства із позовною заявою про визнання бездіяльності протиправною та зобов’язання вчинити певні дії до окружного адміністративного суду за місцем знаходження відповідача.

Позовна заява повинна відповідати вимогам ст. 160, 161 КАС України. Відповідачем у цій справі буде територіальне управління Пенсійного фонду України.

Позивач зобов’язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги:

  • трудова книжка із записами відповідних періодів роботи;
  • архівна довідка про періоди роботи та отриману заробітну плату;
  • підтвердження припинення страхувальника без визначення правонаступника;
  • свідки, що можуть посвідчити факт роботи у ці періоди.

У позовній заяві необхідно ставити таку вимогу - Визнати бездіяльність органу Пенсійного фонду України щодо незарахування періодів роботи протиправною та зобов’язати орган Пенсійного фонду України зарахувати до страхового стажу особі періоди роботи, які не були включені до страхового стажу.

Внесення змін до відомостей про застраховану особу в Реєстрі застрахованих осіб відповідно до рішення суду, що набрало законної сили, здійснюється територіальними органами Пенсійного фонду України на підставі наказу керівника відповідного органу у десятиденний строк після надходження (надання особою) рішення суду.

 

Дар'я Аккерман, адвокат.
Підписуйтесь на мене в соціальних мережах:

telegram:  t.me/blogprava (https://t.me/joinchat/AAAAAEnMoJNqjWUqOt_cAw)

 

 

2021-09-10 17:00:00
true
Відео Дня

Архів Новин