Законопроєкт про мобілізацію готовий до голосування у парламенті: основні зміни
Комітет із нацбезпеки та оборони підготував текст законопроєкту № 10449 про мобілізацію до другого читання. Його розгляд у Верховній Раді може розпочатися вже сьогодні.
Отже, у фінальну версію мобілізаційного законпроєкту увійшли:
- Кожен чоловік віком від 18 до 60 років зобов’язаний мати при собі військово-обліковий документ та пред’являти його за вимогою представника ТЦК або поліцейського, а також представника ДПСУ у прикордонній смузі, контрольованому прикордонному районі та на пунктах пропуску через державний кордон України.
- Усі військовозобов'язані, які досі не уточнили дані в ТЦК, зобов'язані зробити це протягом 60 днів після чергового указу Зеленського про продовження мобілізації.
- Штраф за порушення законодавства про оборону та мобілізацію передбачено від 17 до понад 22 тис грн для громадян та від 34 тис грн для юридичних осіб.
- Жінок можуть призвати на службу. Йдеться про тих, які перебувають на військовому обліку. Буде це в добровільному порядку. Підлягають взяттю на військовий облік жінки з медичною або фармацевтичною освітою.
- Обмеження консульських послуг для чоловіків від 18 до 60 років без військово-облікових документів.
- Внутрішній і закордонний паспорти військовозобов'язані зможуть оформити, якщо матимуть при собі військово-облікові документи.
- Залишається норма про право на демобілізацію людей з інвалідністю.
- Демобілізація у зв’язку із звільненням з полону (якщо військовослужбовці не висловили бажання продовжувати військову службу).
- Визнані обмежено придатними зобовʼязані будуть повторно прийти переогляд протягом 12 місяців.
- Військовослужбовці у разі укладення першого контракту мають право на компенсацію 50 відсотків від першого внеску за кредитом, забезпеченим предметом іпотеки.
- Ті, хто отримав 2-3 групу інвалідності після 24 лютого 2022 року (окрім військовослужбовців) підлягають повторному медичному огляду для визначення придатності до служби.
- Всім військовослужбовцям хочуть виплачувати щомісячну винагороду за особливості проходження служби у розмірі 10 тисяч гривень.
- 70 тисяч гривень щомісячних виплат тим, хто бере участь у бойових діях «на нулі-нулі», і виконує завдання з контрнаступу, контратаки аж до ротного опорного пункту включно, а також на території противника.
- Нардепам дозволяється забронювати від армії по два своїх помічника;
- Реєстрація електронного кабінету військовозобов'язаного залишається добровільною.
- Тим хто укладе контракт – обіцяють сертифікат на купівлю транспортного засобу в розмірі 150 тис грн.
Закон вступає в силу через місяць після прийняття, за цей час уряд має підготувати всі нормативні документи.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Запорізькі поліцейські вилучили у містянина пів кілограма канабісу: подробиці;
Виманювання грошей від імені держустанов: кіберполіція попереджає про нову шахрайську схему;
Торгували наркотиками на мільйони гривень щомісяця: у Кривому Розі затримали групу ділків.
2024-04-10 13:00:00
true