Блог Права Дарьи Аккерман
Європротокол. Чи є переваги у його оформленні

Європротокол. Чи є переваги у його оформленні

 

Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо дорожньо-транспортних пригод та виплати страхового відшкодування» від 17.02.2011 р. № 3045-VI, вступив в силу 19.09.2011 відтоді в Україні і з'явився Європротокол.

Європротокол – спеціальний бланк повідомлення про настання дорожньо-транспортної пригоди, який заповнюється водіями-учасниками ДТП на місці аварії, потім надається страховику та стає підставою для виплати страхового відшкодування потерпілим. Європротокол може заповнюватися як в паперовому вигляді, на спеціальному бланку, так і в електронній формі, з використанням системи «Електронний Європротокол» (https://dtp.mtsbu.ua/). 

Європротоколом  можна скористатися при умовах, коли:
- відсутні травмовані (загиблі) люди,
- водії-учасники ДТП мають поліси цивільної відповідальності ОСАГО (так званої «автоцивілки»,
- наявна згода водіїв транспортних засобів - учасників ДТП щодо її обставин,
- у водіїв відсутні ознаки алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів.
У разі відсутності хоча б однієї з умов, виклик поліції для оформлення ДТП є обов’язковим.
Окремо слід зупинитись на пункті 3 цього переліку - щодо наявності згоди водіїв транспортних засобів - учасників ДТП щодо її обставин. Це значить, що водії повинні погодитися щодо обставин скоєння аварії, а винуватець ДТП визнати свою провину. При чому, визнання провини - є ключовою умовою оформлення Європротоколу. Якщо водій не визнає вину, сумнівається — Європротокол оформлювати не варто, потрібно викликати поліцію.

Якщо водії скористались Європротоколом, то вони:
- мають право залишити місце ДТП,
- звільняються від обов'язку інформувати поліцію про настання ДТП,
-  звільняються від адміністративної відповідальності, передбаченої за спричинення ДТП,
- повинні не пізніше трьох робочих днів з дати ДТП звернутись до страховика, з яким укладали договір обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів. В разі використання системи «Електронний Європротокол» повідомлення страховикам учасників ДТП відправляються автоматично.

Слід зауважити, що при оформленні Європротоколу страхове відшкодування лімітоване. Відповідно до Розпорядження Нацкомфінпослуг від 29.12.2015 №3471 (зі змінами), ліміт страхової виплати складає 50 000 грн.

А отже, на наш погляд, Європротокол має наступні переваги.
1. Економія часу. Не потрібно викликати та чекати поліцію.
2. Водії не понесуть адміністративної відповідальності за спричинення ДТП.
3. Та звичайно сама ситуація з ДТП вирішиться скоріше, не створюючи заторів на дорозі.

 

Дар'я Аккерман, адвокат.
Підписуйтесь на мене в соціальних мережах:

БЛОГ ПРАВАБЛОГ ПРАВА

 

 

 

2020-09-17 11:01:00
true
Відео Дня

Архів Новин