Блог Права Дарьи Аккерман
Відсутність школяра у школі без поважних причин. Що загрожує батькам

Відсутність школяра у школі без поважних причин. Що загрожує батькам

Що потрібно врахувати батькам, у випадку, коли дитина не відвідує школу протягом 10 днів і більше? Канікул це звісно не стосується. А в іншому випадку - має неприємні наслідки. 

Відповідно до Постанови КМУ від 13.09.2017 № 684, якою затверджено «Порядок ведення обліку дітей шкільного віку та учнів» - у разі відсутності учнів, які не досягли повноліття, на навчальних заняттях протягом 10 робочих днів підряд з невідомих або без поважних причин навчальний заклад невідкладно надає відповідному територіальному органу Національної поліції та службі у справах дітей дані таких учнів для провадження діяльності відповідно до законодавства, пов’язаної із захистом їх прав на здобуття загальної середньої освіти.


Причини відсутності учня на навчальних заняттях підтверджуються відповідною медичною довідкою закладу охорони здоров’я або письмовим поясненням батьків (одного з батьків) учня чи інших законних представників (для учнів, які не досягли повноліття) або учня (для повнолітніх учнів), що зберігаються в його особовій справі протягом поточного навчального року. ????

В житті звичайно, поважних причин може бути набагато більше, і окрім хвороби, це і відпочинок із батьками та інші важливі сімейні обставини. А тому, у разі наявності поважних причин пропуску шкільних занять, батьки обов’язково повинні повідомити про це вчителя задля уникнення неприємних ситуацій та надати відповідну заяву.

Зауважте, що у разі постійного та тривалого невідвідування дитиною шкільних занять, батьків може бути притягнуто до адміністративної відповідальності за ст. 184 КУпАП, а це чималий штраф від 850 грн. до 1700 грн. 

 

Дар'я Аккерман, адвокат.
Підписуйтесь на мене в соціальних мережах:

БЛОГ ПРАВАБЛОГ ПРАВА

 

 

2020-09-15 11:01:00
true
Відео Дня

Архів Новин