Економіка Політика
В Україні збільшать суму грошової допомоги по безробіттю

В Україні збільшать суму грошової допомоги по безробіттю

В Україні збільшать суму грошової допомоги по безробіттю для певних категорій громадян. Такі спеціальні умови будуть діяти для українських громадян, які мають статус ВПО та залишились без джерел заробітку. Таким людям виплачуватимуть 100% від суми призначеної допомоги протягом всього періоду її надання. Протягом другої половини цього терміну громадяни України отримують лише половину від розрахованої для них Соцстрахом суми коштів.

У законопроекті № 8421, зареєстрованому у Верховній Раді 6 лютого 2023 року, повідомляється про нововведення у правилах нарахування виплат безробітним переселенцям. Передбачається збільшення грошової допомоги на 50 відсотків для безробітних переселенців, які не мають можливості підтвердити свій страховий стаж.

Варто зауважити, що строк виплати допомоги по безробіттю для ВПО планують збільшити утричі. Наразі він становить 120 днів. У випадку, якщо закон буде прийнятим, переселенцям виплачуватимуть суму, розраховану Фондом соціального страхування протягом календарного року. Отже, у переселенців буде цілий рік для того, щоб знайти собі нові робочі місця, аби не залишитися без засобів до існування.

Варто зазначити, що суму грошової допомоги по безробіттю розраховують у відсотках від середньої заробітної плати та в залежності від страхового стажу безробітного. Розмір стажу прямопропорційно відноситься до відсотку від середньої заробітньої плати, який отримуватиме українець:

  • менше 3 років – 50%;
  • 3-6 років – 55%;
  • 6-12 років – 60%;
  • 12-18 років – 65%;
  • 18-24 роки – 70%;
  • 24-30 років – 75%;
  • 31 рік і більше років – 80%.

Слід нагадати, такі виплати по безробіттю є лише одним із різновидів грошової допомоги, на яку можуть розраховувати ВПО. Українські переселенці мають право кожного місяця отримувати виплати від держави сумою 2 тисячі гривень на дорослу особу та 3 тисячі гривень на дитину чи інваліда.

Більше того, постраждалі від воєнних дій українці можуть розраховувати на виплати від низки міжнародних організацій. Такими організаціями є ООН, Міжнародний комітету Червоного хреста та багато інших. Крім цих виплат, міжнародні благодійні організації регулярно допомагають українським ВПО гуманітарною допомогою.

Читайте також:

ДТП з потерпілим у центрі Дніпра: подробиці;

Переховувався на Черкащині: ДБР затримало експоліцейського-колаборанта з Бердянська;

У Кривому Розі пішохід потрапив під колеса маршрутки.

2023-02-11 18:00:00
true
Відео Дня

Архів Новин