Життя
В Україні закінчилася заборона на лов раків

В Україні закінчилася заборона на лов раків

30 вересня у переважній більшості регіонів України (за винятком водойм Одещини – Дністровського лиману, Кучурганського водосховища, р. Дністер з рукавом Турунчук, р. Дунай та придунайських озер) закінчилася заборона на лов раків. Отже, від початку жовтня рибалкам-любителям дозволяється лов цих безхребетних з дотриманням Правил любительського і спортивного рибальства.

Про це повідомляє Державне агентство меліорації та рибного господарства України.

Зокрема, одній особі за добу можна впіймати 30 раків на водоймах загального користування та 50 – на водоймах, де впроваджене платне рибальство.

Лов дозволяється:

  • ручним збиранням,
  • раколовкою-«хапкою» з діаметром не більше 70 см і вічком не більше 22 мм,
  • волосінню з приманкою,
  • рогаткою,
  • розщіпом – не більше п'яти снастей на ловця.

Забороняється вилов раків у темну пору доби (пізніше години від заходу сонця та раніше години до його сходу) із застосуванням підсвічування.

Пам’ятаймо, що мінімальний розмір рака, який дозволено ловити рибалкам становить 9-10 см (в залежності від водойм).

За незаконне добування раків передбачено покарання від адміністративних штрафів до кримінальної відповідальності, а також відшкодування нанесених рибному господарству збитків.

Нагадуємо про відповідальне ставлення до водних мешканців під час риболовлі, адже компенсація за одного незаконно виловленого рака становить 3 332 грн.

Читайте також: Отримували 5 млн. грн. щомісяця: ДБР викрило у Дніпрі нарколабораторію з повним циклом виготовлення метамфетаміна;

Постраждала жінка: В Дніпрі на Набережній Перемоги зіткнулись «Daewoo Lanos» і «Honda»;

Звільнення гендиректор ЗАЕС та понад 4 тис. людей в черзі на виїзд у Василівці: Ситуація в Запорізькій області на ранок 4 жовтня;

В Дніпрі біля Самарського моста чоловік знайшов рюкзак з боєприпасами.

2022-10-04 15:00:00
true
Відео Дня

Архів Новин