Війна в Україні Економіка Політика
У Верховній Раді запропонували спростити призначення пенсій для громадян в окупації

У Верховній Раді запропонували спростити призначення пенсій для громадян в окупації

У Верховній Раді пропонують внести зміни до призначення пенсій мешканцям окупованих територій чи населених пунктів, де ведуться активні бойові дії.

Про це йдеться в проекті закону №8198.

Пропонується проводити призначення пенсії за віком або інвалідністю в період військового стану та протягом ще трьох місяців після його скасування з дня досягнення пенсійного віку або встановлення інвалідності. Йдеться про українців на окупованих територіях чи населених пунктах, де йдуть бойові дії.

У пояснювальній записці до документу зазначено, що на сьогодні у законодавстві прописано, що пенсія призначається, якщо особа звернулася з таким запитом до органів ПФУ протягом трьох місяців з дня отримання права на пенсію.

Незважаючи на те, що українці в окупації мають поважну причину не встигнути звернутися по пенсію у строк, ПФУ їм у призначенні виплати відмовляють. Пояснюється це тим, що законодавство не містить переліку причин, які можуть вважатися поважними для пропуску відповідного терміну звернення.

«Вказана ситуація призводить до того, що громадяни України, які проживають на тимчасово окупованих територіях, залишаються без засобів для існування та змушені звертатися до окупаційної влади для отримання фінансової допомоги», - йдеться у документі.

Читайте також: Втік добу тому: В Запоріжжі поліція розшукує пацієнта психоневрологічного інтернату;

2022-11-12 20:00:00
true
Відео Дня

Архів Новин