Блог Права Дарьи Аккерман
Соціальна допомога дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів

Соціальна допомога дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів

 

Відповідно до ст. 8 ЗУ "Про охорону дитинства" кожна дитина має право на рівень життя, достатній для її фізичного, інтелектуального, морального, культурного, духовного і соціального розвитку.

Конституцією України передбачено, що батьки зобов'язані утримувати своїх неповнолітніх дітей та непрацездатних повнолітніх дітей, які потребують матеріальної допомоги. При цьому, незалежно від того чи перебувають вони у шлюбі чи ні.

Конвенцією про права дитини передбачено, батьки або інші особи, які виховують дитину, несуть основну відповідальність за забезпечення в межах своїх здібностей і фінансових можливостей умов життя, необхідних для розвитку дитини.
Держави-учасниці вживають необхідних заходів щодо надання допомоги батькам та іншим особам, які виховують дітей, у здійсненні цього права і у випадку необхідності надають матеріальну допомогу.

Відповідно до Постанови КМУ від 22.02.2006 № 189, якою затверджено "Порядок призначення та виплати тимчасової державної допомоги дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів, не мають можливості утримувати дитину або місце проживання їх невідоме", тимчасова допомога від держави призначається дітям віком до 18 років у наступних випадках, коли:
1. відомості  про  одного  з  батьків  (платника аліментів), які внесено  до  Єдиного  реєстру  боржників у зв’язку з несплатою ним аліментів;  
2. стосовно    одного   з   батьків   здійснюється   кримінальне провадження  або  він перебуває на примусовому лікуванні, у місцях позбавлення   волі,   якого   визнано   в   установленому  порядку недієздатним,  а  також  перебуває на строковій військовій службі; 
3. місце проживання   (перебування)   одного   з   батьків    не встановлено. 
Тимчасова допомога призначається та виплачується управлінням праці та соціального захисту населення за місцем проживання  (перебування)  одного  з  батьків, який утримує дитину.

Постановою також передбачено перелік документів, які необхідно подати для призначення допомоги. Це:
- заява  за формою, затвердженою Мінсоцполітики; 
- копія свідоцтва про народження дитини; 
- декларація про доходи та майновий стан осіб, що звернулися за призначенням  усіх  видів  соціальної  допомоги  (заповнюється  на підставі  довідок  про  доходи  кожного  члена  сім’ї). 

Залежно від  підстав,   на   яких   призначається   тимчасова допомога, додатково подаються такі документи: 
- рішення суду  (виконавчий  лист)  про  стягнення  з  одного з батьків  аліментів на дитину; довідка державної виконавчої служби, що  підтверджує  факт  несплати аліментів одним з батьків протягом шести  місяців, що передують місяцю звернення; 
- довідка відповідної установи про здійснення стосовно одного з батьків  кримінального  провадження  або  про  його перебування на примусовому  лікуванні, у місцях позбавлення волі, визнання його в установленому   порядку   недієздатним,  а  також  перебування  на 
строковій   військовій  службі; 
- повідомлення органу   внутрішніх   справ  про  те,  що  місце проживання (перебування) одного з батьків дитини не встановлено.
Тимчасова допомога призначається кожні шість місяців починаючи з місяця, в якому подано заяву з усіма необхідними документами.
Розраховується розмір  тимчасової допомоги  як різниця між 50  відсотками  прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку та  середньомісячним  сукупним доходом сім’ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців.

 

Дар'я Аккерман, адвокат.
Підписуйтесь на мене в соціальних мережах:

БЛОГ ПРАВА БЛОГ ПРАВА

 

 

2021-02-03 15:16:00
true
Відео Дня

Архів Новин