Війна в Україні
Сапери НГУ знешкодили вибухівку на Дніпропетровщині та Херсонщині

Сапери НГУ знешкодили вибухівку на Дніпропетровщині та Херсонщині

Група розмінування Національної гвардії України та фахівці Державної спеціальної служби транспорту проводять обстеження територій, що найбільше потерпають від обстрілів армії РФ. Серед них Криворізькій район, Апостолівська та Зеленодольска громади Дніпропетровщини, а також Бериславський район Херсонської області.

Про це повідомляє Група інформації та комунікації Центрального ТУ.

Сапери НГУ розміновують ділянки та ліквідовують вибухонебезпечні знахідки. Найчастіше це - суббоєприпаси, або касети, КОБЕ АДП-77 та протипіхотні 9Р235 від реактивних систем залпового вогню «Ураган».

«КОБЕ – кумулятивно-осколковий бойовий елемент, призначений для ураження легкоброньованої техніки та осколками – особового складу. Він небезпечний тим, що містить самоліквідатор. Час сповільнення для само ліквідатора, в залежності від температури, становить від 100 секунд до 48 годин. Ці боєприпаси доставляються установкою «Торнадо-С» – в одній ракеті знаходиться 646 бойових елементів і вони «накривають» територію до 4 гектарів. Осколкові протипіхотні, касетні боєприпаси 9Н235 доставляються з установки РСЗВ «Ураган». В одній ракеті знаходиться 30 боєелементів. Вони так само мають самоліквідатор, але іншого типу, піротехнічного, тому час сповільнення та спрацювання даних видів боєприпасів становить 100 секунд. Після перших вибухів даних касет необхідно витримати декілька хвилин, щоб дати час для самоліквідації», - розповів начальник групи розмінування Дмитро. 

Від початку квітня і дотепер, на Дніпропетровщині та Херсонщині сапери Нацгвардії обстежили 70 гектарів землі. Знешкоджено 1400 вибухонебезпечних елементів касетних боєприпасів «Торнадо-С», корегувальних реактивних снарядів «Смерч», некерованих реактивних снарядів «Ураган», зенітно-керованих снарядів «Стріла», артилерійських снарядів та підривників різного типу.

«При виявленні даних боєприпасів підходити категорично заборонено, оскільки датчик цілі, що знаходиться в їх «носовій» частині, дуже чуттєвий до дотику, може спрацювати навіть від найменших вібрацій та призвести до вибуху. У таких випадках про небезпечну знахідку необхідно одразу повідомляти у відповідні служби», - радить сапер.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 

РОЗШУК: в Дніпропетровській області зник 64-річний чоловік;

Операція з передачі тіл: Україна повернула тіла ще 25 своїх Героїв;

У ставку на Дніпропетровщині потонув 66-річний чоловік.

2022-07-26 17:30:00
true
Відео Дня

Архів Новин