Блог Права Дарьи Аккерман
Приділи увагу своєму авто та поміняй гуму

Приділи увагу своєму авто та поміняй гуму

Приділи увагу своєму авто та поміняй гуму

Ст. 36 Закону України «Про дорожній рух» передбачає, що власник або водій автомобіля зобов’язані забезпечувати своєчасне і в повному обсязі проведення робіт з технічного обслуговування і ремонту автомобіля. Ст. 37 цього Закону забороняє експлуатацію технічно несправних автомобілів.

П. 31.4 Правил дорожнього руху визначає вимоги до технічного стану авто.
Так, у підпункті 31.4.5 Правил вказані вимоги до коліс і шин та визначено, що забороняється використовувати автомобілі, на яких:
-  малюнок протектора шини менше 1,6 мм (масою до 3,5 т), менше 1,0 мм (масою понад 3,5 т), менш - 2,0 мм (автобус), менше 0,8 мм (мотоцикл і мопед);
-  шини, пошкоджені (мають порізи, розриви, видно корд, розшаровуються і т.п.);
-  шини за розміром або допустимим навантаженням не підходять транспортному засобу;
-  на одну вісь автомобіля встановлені шини різних типів (шиповані і не шиповані, морозостійкі і неморозостійкі), шини різних розмірів чи конструкцій, і т.п .;
-  автомобіль на передню і задню вісь якого встановлені різні типи шин;
-  відсутній болт (гайка) кріплення або є тріщини диска і коліс, інші відмінності в шинах.

Авто необхідно обслуговувати відповідно до Положення про технічне обслуговування і ремонт дорожніх транспортних засобів автомобільного транспорту, затвердженого наказом Міністерства транспорту України від 30.03.1998 № 102. У цьому Положенні зазначено приблизний перелік робіт при технічному обслуговуванні автомобіля (ТО), в тому числі і сезонному. Але, заміна літніх шин на зимові відсутня в переліку видів робіт при сезонному технічному обслуговуванні.
Тобто, чинним законодавством України обов’язок міняти гуму на зимову для водія не передбачений. Коли перевзуватися на зимову гуму водій повинен вирішити самостійно.
Рекомендацій коли краще перевзуватися на зимову гуму безліч. В основному радять орієнтуватися на прогноз погоди і міняти шини на зимові при зниженні температури до +10 - + 5 градусів, появі ожеледиці на дорогах чи опадах.

Оскільки законодавча вимога щодо заміни літніх шин на зимові в Україні відсутня, відповідно немає і відповідальності за несвоєчасну заміну шин.
В Україні передбачена тільки відповідальність при використанні зношеної, пошкодженої гуми на авто. Так, згідно із ст. 121 КУпАП управління несправним авто з порушенням вимог експлуатації транспорту, передбачених підпунктом 31.4.5 Правил дорожнього руху, карається накладенням штрафу від 20 до 40 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. За повторне таке порушення протягом року, року водій за ст. 121 КУпАП може бути позбавлений права керування транспортними засобами на строк від трьох до шести місяців, або отримати адміністративний арешт на п’ять або десять діб.
У свою чергу, згідно зі ст. 265-2 КУпАП несправний автомобіль може бути поміщений співробітниками поліції на штраф-майданчик до усунення несправності. Видалення транспортного засобу на штраф-майданчик можна уникнути, якщо замість колеса з несправною шиною поставити запасне колесо.

 

Дар'я Аккерман, адвокат.
Підписуйтесь на мене в соціальних мережах:

БЛОГ ПРАВАБЛОГ ПРАВА

 

2020-11-11 11:03:00
true
Відео Дня

Архів Новин