Блог Права Дарьи Аккерман
Правила міжнародних перевезень домашніх тварин

Правила міжнародних перевезень домашніх тварин

Правила міжнародних перевезень домашніх тварин

 

Переміщення домашніх собак і котів здійснюється виключно за ветеринарно-санітарними паспортами на домашню тварину встановленого зразка.

 

З 01.08.2019 відомості паспортів на тварин не встановленого зразка при перетині державного кордону не беруться до уваги. Переміщення домашніх собак і котів здійснюється виключно за ветеринарно-санітарними паспортами на домашню тварину встановленого зразка.

Єдина форма бланку ветеринарно-санітарного паспорта на домашню тварину (домашні тварини – коти, собаки) затверджена наказом Мінагрополітики від 26.10.2017№578, яким були внесені зміни до Правил заповнення, зберігання, списання ветеринарних документів та вимог до їх обліку (наказ Мінагрополітики від 01.08.2014 №288).

Так, згідно з наказом Мінагрополітики, підставою для оформлення ветеринарно- санітарного паспорта є: 

- клінічний огляд тварини;

- наявність відповідних діагностичних досліджень та профілактично-лікувальних обробок, включаючи щеплення проти сказу.

Видача ветеринарно-санітарного паспорта на тварину передбачена Законом України «Про ветеринарну медицину» та входить до переліку платних адміністративних послуг, які надаються Держпродспоживслужбою, органами та установами, що належать до сфери її управління. Розмір плати за їх надання, затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 9 червня 2011 року №641.

Підстави для відмови у видачі ветеринарно-санітарного паспорта визначені частиною сьомою статті 32 Закону України «Про ветеринарну медицину» та передбачають:

- недотримання ветеринарно-санітарних заходів, передбачених законодавством; ускладнення епізоотичної ситуації на відповідній території, потужності (об’єкті);

- неможливість безпосереднього огляду об’єкта державного ветеринарно-санітарного контролю та нагляду;

- відсутність документального підтвердження епізоотичного благополуччя місцевості походження та ветеринарно-санітарного стану об’єктів; 

- відсутність необхідної ветеринарної обробки тварин, їх карантинування, відповідних досліджень та/або експертного висновку.

Ветеринарно-санітарний паспорт на тварину чинний до моменту її смерті.

Звертаємо увагу, що ветеринарні паспорти старого зразка у власників тварин не вилучатимуться, але вони не визнаються при операціях купівлі-продажу домашніх тварин, видачі ветеринарних документів чи при переміщенні за кордон.

 

Дар'я Аккерман, адвокат.
Підписуйтесь на мене в соціальних мережах:

 

 

БЛОГ ПРАВАБЛОГ ПРАВА 

 

 

2020-08-27 11:00:00
true
Відео Дня

Архів Новин