Блог Права Дарьи Аккерман
Працівник подав заяву про звільнення. А потім передумав звільнятись

Працівник подав заяву про звільнення. А потім передумав звільнятись

 

Відповідно до ст. 38 КЗпП України працівник має право розірвати трудовий договір, укладений на невизначений строк, попередивши про це власника або уповноважений ним орган письмово за два тижні. 

Для цього працівнику потрібно подати заяву про звільнення, у якій зазначити підставу для розірвання трудового договору. Двотижневий строк попередження про звільнення обчислюється з дати фактичного попередження роботодавця. Слід врахувати, що одностороннє скорочення цього строку не допускається.

У разі, коли заява працівника про звільнення з роботи за власним бажанням зумовлена неможливістю продовжувати роботу, зокрема, переїзд на нове місце проживання; переведення чоловіка або дружини на роботу в іншу місцевість; вступ до навчального закладу; неможливість проживання у даній місцевості, підтверджена медичним висновком; вагітність; догляд за дитиною до досягнення нею чотирнадцятирічного віку або дитиною з інвалідністю; догляд за хворим членом сім'ї відповідно до медичного висновку або особою з інвалідністю I групи; вихід на пенсію; прийняття на роботу за конкурсом, а також з інших поважних причин, власник або уповноважений ним орган повинен розірвати трудовий договір у строк, про який просить працівник.

Цією ж статтею Кодексу передбачено, якщо працівник після закінчення строку попередження про звільнення не залишив роботи і не вимагає розірвання трудового договору, власник або уповноважений ним орган не вправі звільнити його за поданою раніше заявою, крім випадків, коли на його місце запрошено іншого працівника, якому відповідно до законодавства не може бути відмовлено в укладенні трудового договору.

Не можна звільнити працівника і в тому випадку, якщо працівник до закінчення двотижневого терміну відкликає свою заяву про звільнення, подавши письмову заяву про це.

Отже, якщо працівник подав заяву про звільнення, а потім передумав - звільнити його на підставі раніше поданої заяви вже не можна, за виключенням, коли на його місце запрошено іншого працівника, якому відповідно до законодавства не може бути відмовлено в укладенні трудового договору.

 

Дар'я Аккерман, адвокат.
Підписуйтесь на мене в соціальних мережах:

БЛОГ ПРАВА БЛОГ ПРАВА

 

 

2020-12-24 11:01:00
true
Відео Дня

Архів Новин