Блог Права Дарьи Аккерман
Поновлення на роботі незаконно звільненого працівника за рішенням суду

Поновлення на роботі незаконно звільненого працівника за рішенням суду

 

Статтею 43 Конституції України передбачено гарантоване право громадянам на захист від незаконного звільнення.
Поновлення на роботі відбувається, зокрема, за рішенням суду, якщо працівника звільнено незаконно.

Так, відповідно до ст. 235 КЗпП рішення про поновлення на роботі незаконно звільненого або переведеного на іншу роботу працівника підлягає негайному виконанню.
Тобто, роботодавець повинен виконувати рішення суду негайно, відразу після його оголошення, незалежно від того згоден він або ні та чи буде його далі оскаржувати.

Рішення суду про поновлення на роботі вважатиметься виконаним з моменту видання роботодавцем відповідного наказу та внесенням запису до трудової книжки.

У разі визнання судом звільнення або переведення на іншу роботу незаконним - вважається, що працівник не припиняв своєї роботи, а значить укладати новий трудовий договір із ним не потрібно, всі умови раніше укладеного договору зберігаються в повному обсязі.

Разом із винесенням рішення про поновлення на роботі суд приймає рішення і про виплату працівникові середнього заробітку за час вимушеного прогулу або різниці в заробітку, якщо працівником виконувалась робота з меньшим заробітком, але не більш як за один рік.

Слід зазначити, що у разі невиконання рішення суду про поновлення на роботі роботодавцем добровільно, рішення може бути звернуто на примусове виконання. Врахуйте, що дії по пред’явленню виконавчого листа для примусового виконання має здійснити сам працівник.
Якщо і в ході примусового виконання, роботодавець не буде виконувати рішення суду, до нього застосовуються штрафи. Так, відповідно до ст.75 ЗУ "Про виконавче провадження" у разі невиконання без поважних причин у встановлений виконавцем строк рішення, що зобов’язує боржника виконати певні дії, та рішення про поновлення на роботі виконавець виносить постанову про накладення штрафу на боржника - фізичну особу у розмірі 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, на посадових осіб - 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, на боржника - юридичну особу - 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян та встановлює новий строк виконання.
У разі повторного невиконання рішення боржником без поважних причин виконавець у тому самому порядку накладає на нього штраф у подвійному розмірі та звертається до органів досудового розслідування з повідомленням про вчинення кримінального правопорушення.

Дар'я Аккерман, адвокат.
Підписуйтесь на мене в соціальних мережах:

БЛОГ ПРАВАБЛОГ ПРАВА

 

2020-11-14 11:01:00
true
Відео Дня

Архів Новин