Блог Права Дарьи Аккерман
Поділ авто при розлученні

Поділ авто при розлученні

 

Статтею 69 СК України, встановлено, що дружина і чоловік мають право на поділ майна, що належить їм на праві спільної сумісної власності, незалежно від розірвання шлюбу. Коли не вдається дійти домовленості між подружжям щодо поділу майна, ділити його доводиться у судовому порядку. В основу поділу завжди покладається презумпція рівності часток подружжя, яка в свій час може бути спростована домовленістю подружжя або судовим рішенням (при вирішенні спору про поділ майна суд може відступити від засади рівності часток подружжя за обставин, що мають істотне значення).
І якщо з подільним майном все зрозуміло, то як бути при поділу неподільного майна, наприклад, автомобіля, спробуємо розібратись разом.

При вирішенні справи щодо поділу неподільної речі, суди керуються положеннями ст. 71 СК України згідно з якими, потрібна обов'язкова згода одного з подружжя на отримання грошової компенсації та попереднього внесення другим з подружжя відповідної грошової суми на депозитний рахунок суду. 

За відсутності такої згоди присудження грошової компенсації може відбуватися з підстав, передбачених ст. 365 ЦК, згідно з якою право особи на частку у спільному майні може бути припинене за рішенням суду на підставі позову інших співвласників, якщо, зокрема, річ є неподільною. Суд постановляє рішення про припинення права особи на частку у спільному майні за умови попереднього внесення позивачем вартості цієї частки на депозитний рахунок суду.

Якщо жоден з подружжя не вчинив відповідних дій, а неподільні речі не можуть бути реально поділені між ними відповідно до їхніх часток, суд визнає ідеальні частки подружжя в цьому майні без його реального поділу і залишає майно в їхній спільній частковій власності.
У разі такого поділу, варто врахувати, що можливо будуть певні незручності, такі як, наприклад, неможливість перереєстрації авто у МРЕО, розпорядження авто та навіть користування (оскільки другий із подружжя може бути проти).

Тож звісно,перш за все ми радимо подружжю домовлятись про поділ майна. Але якщо справа все ж таки дійшла до суду, радимо і тут йти друг другу хоча б на маленькі компроміси, щоб уникнути незручностей у подальшому.

Дар'я Аккерман, адвокат.
Підписуйтесь на мене в соціальних мережах:

БЛОГ ПРАВАБЛОГ ПРАВА

 

2020-11-05 15:01:00
true
Відео Дня

Архів Новин