Блог Права Дарьи Аккерман
Перевезення легкових автомобілів в поїздах

Перевезення легкових автомобілів в поїздах

 

Відповідно до ПРАВИЛ перевезення пасажирів, багажу, вантажобагажу та пошти залізничним транспортом України, затвердженні Наказом Міністерством транспорту та зв’язку України № 1196 від 27.12.2006 (зі змінами станом на 09.04.2019 р) легкові автомобілі приймаються до перевезення пасажирськими поїздами, до складу яких включені автомобілевози.

Перелік станцій, між якими здійснюється перевезення автомобілів, оголошується Укрзалізницею.

До перевезення в автомобілевозах приймаються автомобілі від фізичних та юридичних осіб за письмовою заявою відправника.

Оголошення цінності при оформленні перевезення автомобіля не здійснюється.

Оформлення перевізних документів на перевезення автомобіля здійснюється у терміни, визначені для продажу проїзних документів як у напрямку «туди», так і «назад», але не пізніше ніж за 1 годину до відправлення поїзда.

При оформленні автомобіля до перевезення відправнику видається перевізний документ. Відправник повинен пересвідчитися в тому, що перевізні документи заповнені правильно.

Автомобіль приймається до перевезення згідно з технологічним процесом роботи багажного відділення.

Перевізник повинен забезпечити за бажанням відправника попереднє приймання автомобілів до перевезення.

Групові перевезення автомобілів однієї марки та моделі можуть оформлюватись за одним перевізним документом.

Здача автомобіля до перевезення відповідальному працівнику перевізника посвідчується записом у перевізному документі: «Прийнято автомобіль марки, номер, дата, час, прізвище та ініціали, підпис».

Якщо автомобіль має особливості, наприклад пошкодження, відсутні фари чи скло, незакріплений номер, навісне облаштування тощо, інформація про це зазначається в дорожній відомості відповідальним працівником перевізника, що приймає автомобіль до перевезення. Відправник підтверджує зазначені особливості своїм підписом.

Автомобіль приймається до перевезення разом із ключами.

Звірка відповідності даних машини технічному паспорту покладається на відповідального працівника перевізника. У разі наявності розбіжностей у даних машини і технічному паспорті автомобіль до перевезення не приймається.

Речі, що здаються відправником до перевезення у машині, оформляються як вантажобагаж при здачі автомобіля. У перевізному документі на ці речі робиться запис: «У машині відправника» та зазначається номерний знак машини. Оплата за речі, що здаються до перевезення у машині відправника, здійснюється за положеннями, передбаченими для вантажобагажу.

Завантаження автомобіля до вагона покладається на перевізника.

Автомобіль видається тільки на станції призначення. Видача автомобіля проводиться протягом доби після прибуття поїзда (без повідомлення отримувача про прибуття автомобіля).

Якщо протягом доби отримувач не з’явився для отримання автомобіля, перевізник повинен повідомити отримувача про прибуття автомобіля.

Автомобіль видається отримувачу, зазначеному в дорожній вантажобагажній відомості, без пред’явлення перевізного документа, під розписку в дорожній вантажобагажній відомості. Необхідні відомості про пред’явлені документи та місце проживання особи, що отримує автомобіль, записуються на зворотному боці дорожньої відомості. Отримувач зобов’язаний пред’явити документ, що посвідчує особу, а станція призначення зобов’язана видати автомобіль особі, яка має на це право.

Дар'я Аккерман, адвокат.
Підписуйтесь на мене в соціальних мережах:

facebook: facebook.com/blogpravatg/

telegram:  t.me/blogprava (https://t.me/joinchat/AAAAAEnMoJNqjWUqOt_cAw)

 

2021-08-06 17:00:00
true
Відео Дня

Архів Новин