Блог Права Дарьи Аккерман
Переведення працівників на неповний робочий день

Переведення працівників на неповний робочий день

Переведення працівників на неповний робочий день 

Переведення працівників на роботу в умовах неповного робочого дня або тижня проводиться за згодою працівника і оформляється наказом по підприємству.  

У разі незгоди працівника таке переведення повинно проводитись із дотриманням вимог частини 3 статті 32 Кодексу законів про працю України, а саме: «Про зміну істотних умов праці - систем та розмірів оплати праці, пільг, режиму роботи, встановлення або скасування неповного робочого часу, суміщення професій, зміну розрядів і найменування посад та інших - працівник повинен бути повідомлений не пізніше ніж за два місяці». 

При почасовій системі оплати праці (годинна тарифна ставка/місячний посадовий оклад) оплата праці проводиться за фактично відпрацьований час. Фактично відпрацьований час відображається у табелях обліку робочого часу. 

При відрядній системі оплати праці - за фактично виконану роботу по відрядних розцінках, встановлених на підприємстві. Кількість (об’єм) виконаної працівником роботи відображається у нарядах на виконання робіт.

 У всіх випадках оплата проводиться із обов’язковим додержанням мінімальних державних гарантій в оплаті праці, встановлених Кодексом законів про працю України та Законом України «Про оплату праці» від 24 березня 1995 року № 108/95-ВР (далі - Закон № 108). 

Також роботодавець зобов’язаний забезпечити достовірний облік виконуваної працівником роботи і бухгалтерський облік витрат на оплату праці у встановленому порядку.

 

 

Дар'я Аккерман, адвокат.
Підписуйтесь на мене в соціальних мережах:

 

БЛОГ ПРАВАБЛОГ ПРАВА

 

 

2020-11-18 11:03:00
true
Відео Дня

Архів Новин