Блог Права Дарьи Аккерман
Оподаткування спадщини

Оподаткування спадщини

 

Відразу слід зазначити, що оподаткування спадщини залежить від ступеня споріднення спадкоємця та спадкодавця, а також від статусу цих осіб - резидент або не резидент країни.

Так, відповідно до п. 174.2. ПК України
- за нульовою ставкою оподатковуються об’єкти спадщини, що успадковується членами сім’ї спадкодавця першого та другого ступенів споріднення;
- за ставкою 5 % оподатковуються об’єкти спадщини, що успадковується спадкоємцями, які не є членами сім’ї спадкодавця першого та другого ступенів споріднення, оподатковується;
- за  ставкою 18 % оподатковуються об’єкти спадщини, що успадковується спадкоємцем від спадкодавця-нерезидента, та об’єкти спадщини, що успадковуються спадкоємцем-нерезидентом від спадкодавця-резидента.

Окремо слід відмітити, що останні - фізичні особи, які отримали спадщину, яка оподатковується за ставкою 5 % та 18 %, зобов’язані подати до податкової відповідну декларацію за наслідками звітного податкового року, у якій зазначити суми таких доходів.

Фізичні особи, які отримали у спадщину об’єкти спадщини, що оподатковуються за нульовою ставкою - декларацію не подають (за відсутності інших підстав для її подання).

 

Дар'я Аккерман, адвокат.
Підписуйтесь на мене в соціальних мережах:

БЛОГ ПРАВА БЛОГ ПРАВА

 

 

 

2020-12-17 15:01:00
true
Відео Дня

Архів Новин