Політика Події
Оцінка втрати функціональності: МОЗ хоче відмовитись від поняття інвалідності задля повернення людини в економічний стан

Оцінка втрати функціональності: МОЗ хоче відмовитись від поняття інвалідності задля повернення людини в економічний стан

Міністерство охорони здоров’я підготувало законопроєкт, який змінює методологію встановлення інвалідності й пропонує замість неї оцінювати рівень втрати функціональності.

Про це розповів міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.

За його словами, уряд прийняв план реформування медико-соціальної експертної комісії (МСЕК) і з 2025 року будуть запроваджені інші підходи до проведення експертизи та встановлення інвалідності.

«Це глобальна реформа. Вона буде пов’язана з тим, що людина з травмою потрапила на реабілітацію, а звідти завдяки мультидисциплінарній команді через електронні інструменти, у тому числі електронний МСЕК, вона потрапляє у відповідні сфери, аби повернути її функціональність, яку вона втратила через травму або хворобу», — пояснив Ляшко.

За словами міністра, найближчим часом буде презентовано законопроєкт, який змінює всю методологію встановлення інвалідності.

«У нас зараз проблема в тому, що ми женемося за інвалідністю, бо вона дає пільги та компенсації, а не повернення людини в економічний стан. Ми не запитали, що хоче людина, а кажемо, що ось це можемо дати. Це пострадянська модель, від якої ми повинні відмовитися», — додав міністр.

Читайте також:

Вимагав гроші у пораненого бійця: у Дніпрі затримали начальника служби шпиталя ЗСУ;

Водій Mazda, який влетів у підземний перехід у Кривому Розі, помер у лікарні;

Викрав автомобіль та напав на поліцейських: у Запоріжжі затримали пʼяного порушника

2023-10-05 15:00:00
true
Відео Дня

Архів Новин