Події
Новий законопроєкт: у «дорослих» студентів та аспірантів не будуть забирати відстрочку від мобілізації

Новий законопроєкт: у «дорослих» студентів та аспірантів не будуть забирати відстрочку від мобілізації

У Верховній Раді зареєстрували альтернативний законопроєкт, яким хочуть розширити перелік здобувачів освіти, що отримають право на відстрочку від мобілізації.

Документ є альтернативою до раніше зареєстрованого резонансного законопроєкту, що скасовує відстрочку від мобілізації студентам та аспірантам, які досягли 30-річного віку та здобувають непослідовну освіту.

Новим законопроєктом скасовується одна з вимог для ненадання відстрочки від мобілізації - 30-річний вік. Тобто, відстрочку не отримають лише студенти, які здобувають другу або третю освіту (без урахування віку). На аспірантів та докторантів ця норма не поширюватиметься - у них буде відстрочка від мобілізації (стосується лише тих, які навчаються на денній або дуальній формі).

Також в законопроєкті є важлива новела - відстрочку від мобілізації пропонують надавати всім здобувачам вищої освіти, які навчаються за спеціальностями, «яким надається особлива підтримка» (незалежно від того чи вперше здобувається відповідний рівень освіти). Як пояснили ініціатори законопроєкту, йдеться про дефіцитні спеціальності, які потрібні для відбудови економіки. Перелік таких спеціальностей має визначити МОН.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Обікрав п’ятеро людей: у Нікополі затримали серійного крадія;

У Камʼянському районі викрили 28-річного шахрая, який ошукував жителів інших областей;

Повідомив про неправдиве мінування: у Кривому Розі затримали 47-річного хулігана.

2023-09-16 15:00:00
true
Відео Дня

Архів Новин