Блог Права Дарьи Аккерман
Нові вимоги до кредитних та депозитних договорів

Нові вимоги до кредитних та депозитних договорів

 

22 січня 2021 року постановою Правління Національного банку України від "Про затвердження Положення про додаткові вимоги до договорів про надання фінансових послуг" були затверджені нові вимоги до банківських договорів.

Нововведення стосуються вимог до договорів про споживчий кредит, вклад (депозит), а також відкриття та ведення поточного рахунку.

Банки будуть зобов’язані надавати у договорі повний опис послуги. У договорі вкладу (депозиту) необхідно буде вказувати конкретну дату повернення вкладу та інформацію про наявність у банку права продовжити термін дії вкладу (депозиту) тощо. 
У договорі споживчого кредиту необхідно вказувати перелік та вартість додаткових послуг, умови, за яких можлива зміна процентної ставки чи інших платежів тощо. 
Текст договору має бути викладений розміром шрифту не менше 11 друкарських пунктів. 
Також вимоги забороняють банкам включати до договорів недобросовісні норми, які обмежують права споживачів подати скаргу чи позов до суду. Банкам буде заборонено без інформування споживача змінювати умови договору, а також вимагати від споживача сплатити за ще не отримані за договором послуги тощо.

Основна ціль нових вимог – забезпечити розкриття повної інформації про послуги, права та обов'язки банку та споживача, наслідки невиконання зобов'язань. Це сприятиме розумінню споживачем умов фінансової послуги.
Нові вимоги не поширюються на публічну частину договорів приєднання про надання послуг (оферту). Вони поширюються на договори, які безпосередньо підписує споживач, зокрема і на індивідуальну частину договорів приєднання про надання послуг. Водночас публічна частина договору приєднання не може протирічити індивідуальній частині договору, до якої встановлено вимоги. 
До 27 квітня 2021 року банки мають привести свою роботу у відповідність  до вимог та розкрити повну інформацію у договорах. Джерело - https://bank.gov.ua/ua/news/all/dogovori-bankiv-povinni-mati-rozshireniy-opis-finposlugi-ta-ne-mistiti-nedobrosovisnih-umov--zatverdjeno-novi-vimogi

 

Дар'я Аккерман, адвокат.
Підписуйтесь на мене в соціальних мережах:

БЛОГ ПРАВА БЛОГ ПРАВА

 

 

2021-01-28 15:01:00
true
Відео Дня

Архів Новин