Блог Права Дарьи Аккерман
Не усіляка розписка про повернення боргу - є такою. Є важливі критерії у оформленні

Не усіляка розписка про повернення боргу - є такою. Є важливі критерії у оформленні

 

Доволі часто буває так, дав гроші у борг, натомість "черкнули" якусь розписку типу "поверну після зарплати" та й все. Потім повернення боргу все відтерміновують та відтерміновують, а згодом і зовсім забувають. То як же повернути собі свої гроші? Для позитивного вирішення у суді питання повернення позичених грошей - потрібно, щоб отой папірець-розписка містила всі необхідні умови розписки, якою вона потрібна бути.
 
Згідно з ч.2 ст.1047 ЦК України на підтвердження укладення договору позики та його умов може бути представлена розписка позичальника. 

Вимоги щодо форми розписки: 
- написання розписки позичальником власноручно рукописом.

Вимоги щодо змісту розписки:
- дані позикодавця та позичальника (ПІБ, паспортні дані, РНОКПП, адреси),
- сума позики (цифрами та прописом),
- валюта позики (точне найменування з зазначенням країни походження, зазначення еквіваленту в гривні),
- відомості про дату і факт передачі позикодавцем та отримання позичальником позики,
- відомості про зобов'язання позичальника повернути позику позикодавцю,
- строк повернення,
- порядок повернення (готівкою, безготівковим переказом на банківський рахунок, частками з визначеною періодичністю тощо),
- валюта повернення,
- власноручний підпис позичальника.

Тобто, за своєю суттю розписка про отримання грошей в борг є документом, який видається боржником кредитору за договором позики після отримання коштів, підтверджуючи як факт укладення такого договору, так і факт отримання боржником від кредитора грошей.
Важливо пам'ятати, що факт отримання грошей у борг підтверджуватиме не будь-яка розписка, а саме розписка про отримання коштів, зі змісту якої можливо установити, що відбулася передача певної суми від позичальника до позикодавця.

 

Дар'я Аккерман, адвокат.
Підписуйтесь на мене в соціальних мережах:

БЛОГ ПРАВАБЛОГ ПРАВА

 

 

 

2020-09-24 11:01:00
true
Анекдоты дня
Анекдот22233
Одесса. Помирает Сара:   - Абрам, ты женишься после моей смерти? - Нет, Сарочка, что ты, не женюсь. - Но почему? Ты же еще мужик хоть куда. - Потому что лучше тебя мне не найти... А такую же я не хочу.  
Анекдот 007008
  - Доктор, у меня пропало обаяние. - Вы хотели сказать, обоняние? - С такими соплями - и то и это.    
Анекдот 1289
  Завела кота. Теперь удивляюсь: он вечно топчется у холодильника, с жутко деловым видом валяется на диване, иногда орет, не любит моих подруг и страшно боится пылесоса... Вот честное слово, такое ощущение, что снова замуж вышла!  
Анекдот2222777
Письмо, найденное в бутылке посреди океана: "Нахожусь на необитаемом острове. Ни автомобилей, ни магазинов, ни смога, ни шума. Чтоб вы там все лопнули от зависти!"
Анекдот223344
(после кораблекрушения) Посылает записку в бутылке: "Я на необитаемом острове, помогите выбратся, вы моя единственная надежда!". Бутылка возвращается через 3 года: "ться".
Завантажуємо курси валют від minfin.com.ua


Архив новостей