Блог Права Дарьи Аккерман
Надали авто у користування, але продовжуєте отримувати штрафи, як власник. Потрібно оформити належного користувача

Надали авто у користування, але продовжуєте отримувати штрафи, як власник. Потрібно оформити належного користувача

Надали авто у користування. Або, так би мовити "продали" за довіреністю. Проте, як власник транспортного засобу і надалі отримуєте штрафи. Потрібно оформити належного користувача.

Статтею 14-2 КУпАП передбачено, що адміністративну відповідальність за правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані в автоматичному режимі, або за порушення правил зупинки, стоянки, паркування транспортних засобів, зафіксовані в режимі фотозйомки (відеозапису) (за допомогою технічних засобів, що дають змогу здійснювати фотозйомку або відеозапис та функціонують згідно із законодавством про захист інформації в інформаційно-телекомунікаційних системах), несе відповідальна особа - фізична особа або керівник юридичної особи, за якою зареєстровано транспортний засіб, а в разі якщо до Єдиного державного реєстру транспортних засобів внесено відомості про належного користувача відповідного транспортного засобу, - належний користувач транспортного засобу.

В Електронному кабінеті водія наявна безкоштовна послуга «Керування належним користувачем». 
Онлайн-сервіс доступний на сайті e-driver.hsc.gov.ua (https://e-driver.hsc.gov.ua/accounts/login/?next=/) та на Урядовому порталі kmu.gov.ua (https://www.kmu.gov.ua/) у розділі «Електронні послуги».

Належний користувач – це особа, яка на законних підставах користується транспортним засобом, що їй не належить. Можливість зазначати належного користувача транспортного засобу (ТЗ) стане в нагоді автомобілістам у зв’язку з появою нових правил та налагодженням системи фото і відеофіксації та паркування. Адже нести відповідальність за порушення на дорозі має безпосередньо водій авто, а не його власник.

Як призначити належного користувача онлайн
Замовником послуги може бути фізична або юридична особа, яка хоче стати належним користувачем. Для цього необхідно:
1️⃣ Авторизуватися в Електронному кабінеті водія за допомогою кваліфікованого електронного підпису (КЕП, раніше ЕЦП), BankID або MobileID.
2️⃣ Обрати з переліку послугу «Керування належним користувачем».
3️⃣ Ввести VIN-код автомобіля, для якого особа хоче стати належним користувачем. Система видасть деперсоніфіковану інформацію про автомобіль, не про його власника.
4️⃣ Обрати підставу для належного користування:
- домовленість із власником;
- довіреність на право користування ТЗ;
- договір оренди, найму чи позики;
- договір фінансового або оперативного лізингу.
5️⃣ Ввести e-mail і телефон власника авто.
6️⃣ Перевірити свої дані та за необхідності прикріпити скан-копії довіреності чи договору, що є підставою для належного користування.
7️⃣ Підписати створену заявку за допомогою кваліфікованого електронного підпису.
Після чого власник отримує листа з посиланням на онлайн-заяву. Для успішного завершення процедури власник авто має перейти за посиланням і дати згоду на це призначення. Якщо підставою для призначення є лише домовленість, власник автомобіля має підписати заяву за допомогою КЕПу. Після чого особа, яка замовила послугу належного користувача, може побачити статус підтвердження заявки в е-Кабінеті водія. 

Електронна послуга «Керування належним користувачем»  є безкоштовною. 
На один транспортний засіб може бути призначено не більше одного належного користувача. 
Видалення призначеного належного користувача можливе власником ТЗ – за поданою заявою або автоматично, у разі закінчення терміну, на який був призначений належний користувач.
Стати належним користувачем може лише особа, яка є власником національного посвідчення водія або посвідчення водія іноземної держави, що відповідає вимогам Конвенції про дорожній рух 1968 року. У випадках, якщо підставою для належного користування є оформлення на особу тимчасового реєстраційного талона або призначення працівника належним користувачем безпосередньо керівником юридичної особи, послуга надається лише в територіальних сервісних центрах МВС і за умови присутності власника ТЗ та особи, яка планує стати належним користувачем.

Дар'я Аккерман, адвокат.
Підписуйтесь на мене в соціальних мережах:

БЛОГ ПРАВА БЛОГ ПРАВА

 

2021-01-18 11:01:00
true
Відео Дня

Архів Новин