Блог Права Дарьи Аккерман
Купили транспортний засіб за ціною менше 50 тис.грн., але соцзахист вимагає повернення субсидії. У чому може бути причина

Купили транспортний засіб за ціною менше 50 тис.грн., але соцзахист вимагає повернення субсидії. У чому може бути причина

 

Отримання субсидії регулюється Положенням про порядок призначення житлових субсидій, затвердженого постановою КМУ від 21.10.1995 р. № 848 в редакції постанови КМУ від 14.08.2019 № 807.

Положенням передбачено, що для призначення житлової субсидії громадянин подає структурному підрозділу з питань соціального захисту населення за зареєстрованим місцем проживання (орендарі, внутрішньо переміщені особи - за фактичним місцем проживання):
- заяву про призначення та надання житлової субсидії,
- декларацію про доходи і витрати осіб,
- довідки про доходи.
Громадянин несе відповідальність за подані відомості про доходи, майно, що вплинули або могли вплинути на встановлення права на призначення житлової субсидії та на визначення її розміру.

Відповідно до п.14 Положення, житлова субсидія не призначається, зокрема, у разі:
➖ якщо будь-хто із складу домогосподарства або член сім’ї особи із складу домогосподарства має у власності транспортний засіб, що підлягає державній реєстрації і з дати випуску якого минуло менше п’яти років (крім мопеда і причепа). Наявність (відсутність) у власності зазначених осіб транспортних засобів зазначається у декларації про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії. 
Якщо право власності на транспортний засіб набуто під час отримання житлової субсидії, громадянин, якому призначено житлову субсидію, протягом 30 календарних днів зобов’язаний повідомити про це структурному підрозділу з питань соціального захисту населення незалежно від розміру вартості транспортного засобу.
➖ якщо будь-хто із складу домогосподарства або член сім’ї особи із складу домогосподарства протягом 12 місяців перед зверненням за призначенням житлової субсидії здійснив купівлю або іншим законним способом набув право власності на земельну ділянку, квартиру (будинок), транспортний засіб (механізм), будівельні матеріали, інші товари довгострокового вжитку або оплатив (одноразово) будь-які послуги (крім медичних, освітніх та житлово-комунальних послуг) на суму, яка на дату купівлі, оплати, набуття права власності в інший законний спосіб перевищує 50 тис. грн.

Відповідно до п. 90 Положення, громадянин, якому призначено житлову субсидію, зобов’язаний протягом 30 календарних днів поінформувати структурний підрозділ з питань соціального захисту населення про виникнення обставин, зокрема щодо настання умов, зазначених у п.п. 2 і 4 п. 14 цього Положення.

Відповідно до п.119 Положення раніше призначена житлова субсидія припиняється у разі, зокрема, якщо громадянин не повідомив соцзахист про обставини, зазначені у п. 90 цього Положення, протягом 30 календарних днів з дня їх виникнення.
Тобто, якщо ви у період отримання субсидії набули право на транспортний засіб, сумою навіть меншою 50 тис.грн. - обов'язково повідомте про це соцзахист, інакше ризикуєте залишитись без субсидії.

Дар'я Аккерман, адвокат.
Підписуйтесь на мене в соціальних мережах:

БЛОГ ПРАВАБЛОГ ПРАВА

 

2020-11-06 11:01:00
true
Відео Дня

Архів Новин