Події Війна в Україні
Хочеш за кордон – плати: в Україні можуть дозволити виїзд військовозабовʼязаних чоловіків

Хочеш за кордон – плати: в Україні можуть дозволити виїзд військовозабовʼязаних чоловіків

Народні депутати пропонують дозволити перетинати кордон чоловікам призовного віку за мінімальний внесок до держбюджету у розмірі 12 945 грн. Такий законопроєкт зареєстрували у Верховній Раді. 

Автором законопроєкту №8029 є народний депутат від фракції “Слуга народу” Георгій Мазурашу. 

У документі пропонується внести зміни до правил перетину кордону під час воєнного стану. А саме надати право виїзду всім військовозобов’язаним чоловікам віком від 18 до 60 років, за наявності одного з наступних документів:

  • рішення органу державної влади про офіційне відрядження за кордон, у тому числі для перевезення гуманітарних вантажів;

  • документів, що засвідчують факт навчання чи вступу на навчання у зарубіжному навчальному закладі;

  • письмове погодження на виїзд за кордон від Територіального центру комплектування та соціальної підтримки;

  • документів, які підтверджують наявність відкритого рахунку в одному з державних банків України з гарантійним внеском у розмірі не менше п’яти прожиткових мінімумів для працездатних осіб. А також документу про передачу відповідному банку нотаріально засвідченої заяви про добровільний обов’язок поповнювати рахунок із гарантійним внеском, який дорівнює мінімум розміру податків з мінімальної заробітної плати за весь період перебування за кордоном під час дії воєнного стану. 

Тобто при виїзді за кордон чоловіки мають відкрити рахунок у державному банку з мінімальним внеском 12 945 грн та поповнювати його кожного місяця під час перебування за кордоном на 1 306,5 грн, з наданням банку дозволу перераховувати ці внески на спецрахунок ЗСУ.

Крім того, законопроєктом пропонується брати “добровільні внески” на ЗСУ з чоловіків, які виїхали з України після 24 лютого 2022 року, при поверненні додому. Якщо в пункті перетину вони не зможуть підтвердити наявність підстав для відстрочки від військової служби під час мобілізації, то мають перерахувати на спецрахунок 25 890 гривень за кожен місяць перебування за кордоном під час дії воєнного стану.

Читайте також:

Хабар за «вирішення питання» щодо користування арештованою земельною ділянкою: у Синельниковому судитимуть експосадовця;

В Україні внесено зміни до Правил дорожнього руху;

Не впорався з керуванням та здійснив наїзд на трубу теплотраси: у Кривому Розі надзвичайники деблокували водія з пошкодженого автобуса

2023-10-24 16:30:00
true
Відео Дня

Архів Новин