Економіка
Кабмін затвердив підвищення тарифу на електроенергію для населення з 1 червня

Кабмін затвердив підвищення тарифу на електроенергію для населення з 1 червня

Із 1 червня тариф на електроенергію для населення становитиме  2,64 грн/кВт-год.

Міністр енергетики Герман Галущенко у терміновому порядку вніс постанову про підвищення тарифу на електроенергію для населення – її було схвалено.

Раніше повідомлялось, що Національна комісія, що здійснює держрегулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) офіційно внесла пропозиції щодо визначення з 1 червня єдиного тарифу на електроенергію для побутових споживачів на рівні 2,88 грн/кВт-год (з ПДВ) у рамках першого етапу коригування цін. 

Нагадаємо, що наразі в Україні діють три тарифи: два «соціальні» для населення та один ринковий для бізнесу.

Побутові споживачі, які використовують на місяць менше 250 кВт-год, платять 1,44 грн за кВт-год, хто більше – 1,68 грн за кВт-год.

Ціна для юридичних осіб, яка включає вартість електроенергії, ПДВ, тариф на розподіл, передавання, диспетчеризацію та постачання, перевищує 6 грн за кВт-год.

Протягом декількох місяців обговорювались різні сценарії перегляду тарифу, але у підсумку ухвалили рішення про підвищення до 2,64 грн за кВт-год.

Під час пресбрифінгу після засідання уряду міністр енергетики Герман Галущенко підтвердив інформацію про підвищення тарифу на електроенергію до 2,64 грн/кВт-год.

Він пояснив, що таке рішення спричинили руйнування і пошкодження енергетичної інфраструктури внаслідок російських авіаударів.

«Якби ми не ухвалили це рішення, то наступної зими ми були б без світла. Це рішення дасть нам можливість забезпечити стабільність роботи енергосистеми. На жаль, ми досі маємо втрачені суттєві потужності в генерації. Ми виходимо зі сценарію сьогодення до наступного опалюваного сезону», — сказав міністр.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Побив кулаками до смерті: у Кривому Розі поліцейські затримали нападника;

У Кривому Розі 20-річний хлопець у під'їзді розбещував 9-річну дівчинку;

Наводив ворожі ракети по інфраструктурі Запоріжжя: викрито ще одного представника агентурної мережі країни-агресора.

2023-05-30 22:20:00
true
Відео Дня

Архів Новин