Блог Права Дарьи Аккерман
Як перевірити нових бізнес-партнерів

Як перевірити нових бізнес-партнерів

 

Плануєте співпрацювати з новими бізнес партнерами? Варто перевірити їх у благонадійності.  Офіс великих платників податків наводить корисні поради, як здійснити перевірку своїх бізнес партнерів та на які критерії звернути увагу перед укладанням з ними договору.

 На що звернути увагу при виборі бізнес партнера.

1. Вид економічної діяльності повинен відповідати здійсненим операціями наданим послугам або реалізованим товарам.
Обов'язково зверніть увагу на дозвільні документи щодо отриманих послуг та товарів (ліценції, дозволи, тощо).

Наприклад:
- будівельні послуги  - необхідна ліценція на будівництво, перевірку якої необхідно здійснити на сайті Державної архітектурно-будівельної інспекції України (http://dabi.gov.ua/);
- підакцизні товари (тютюнові вироби, лікеро-горілчані вироби та пальне) – виробники продукції повинні мати ліцензію на виробництво, зберігання, оптової та роздрібної торгівлі підакцизними товарами, наявність якої відображено на сайті Державної податкової служби України (http://tax.gov.ua/dovidniki--reestri--perelik/reestri) (далі - ДПС).

2. Відсутність податкового боргу, отримати інформацію можливо на сайті ДПС в розділі - Дізнайся більше про свого бізнес-партнера (http://tax.gov.ua/businesspartner).

3. Земельні ділянки (власні або орендовані), а також нерухоме майно платника податків перевірити  їх наявність можливо на сайті - Державний реєстр речових прав на нерухоме майно (http://kap.minjust.gov.ua/).

4. Кваліфікований персонал для сфери надання послуг. Поцікавтесь у бізнес партнера про достатню кількість трудового ресурсу, яким будуть виконуватися роботи (послуги) з ідентифікацією таких осіб.

5. Основні засоби. У разі здійснення операцій що потребують основних засобів (основних фондів) наприклад: послуги зберігання, транспортування, відвантаження або переробки, варто звернути увагу на об’єкти які будуть задіяні в цій діяльності та їх зв'язок з бізнес партером який надає такі послуги.

Слід зазначити, що платник податків зобов’язаний повідомляти за формою 20-ОПП про всі об’єкти оподаткування і об’єкти, пов’язані з оподаткуванням які використовуються у господарській діяльності контролюючі органи за основним місцем обліку (п. 63.3 ст. 63 Податкового кодексу України).

Додаткову інформацію щодо бізнес-партнера також можливо отримати шляхом аналізу судових рішень (ухвал, постанов) наявних в Єдиному державному реєстрі судових рішень (http://www.reyestr.court.gov.ua/).

Перевірити підрядників та промоніторити зміни їх інформації можна - Youcontrol.com.ua (https://youcontrol.com.ua/).

Джерело - https://officevp.tax.gov.ua/media-ark/news-ark/428889.html

 

Дар'я Аккерман, адвокат.
Підписуйтесь на мене в соціальних мережах:

БЛОГ ПРАВА БЛОГ ПРАВА

 

 

2020-12-28 11:01:00
true
Відео Дня

Архів Новин