Блог Права Дарьи Аккерман
Як діяти, якщо Ви послизнулися та травмувалися

Як діяти, якщо Ви послизнулися та травмувалися

 

Як діяти, якщо Ви послизнулися та травмувалися

Згідно з ч. 2 ст. 18 Закону України «Про благоустрій населених пунктів» підприємства, установи, організації у сфері благоустрою населених пунктів зобов’язані, зокрема:

- утримувати в належному стані об’єкти благоустрою (їх частини), що перебувають у їх власності або користуванні, а також визначену правилами благоустрою території населеного пункту прилеглу до цих об’єктів територію;

- відшкодовувати в установленому порядку збитки, завдані порушенням законодавства з питань благоустрою населених пунктів.

Громадяни у сфері благоустрою населених пунктів мають право, зокрема вимагати негайного виконання робіт з благоустрою населених пунктів у разі, якщо невиконання таких робіт може завдати шкоду життю, здоров’ю або майну громадян, а також звертатися до суду з позовом про відшкодування шкоди, заподіяної майну чи здоров’ю громадян унаслідок дій чи бездіяльності балансоутримувачів об’єктів благоустрою.

Балансоутримувачами багатоквартирного житлового будинку:
-  житлово-експлуатаційна контора (ЖЕК);
-  житлово-будівельний кооператив (ЖБК);
-  об’єднання співвласників багатоквартирного будинку (ОСББ).

Якщо Ви травмувалися на території обслуговування Вашого балансоутримувача, необхідно сформулювати претензію і направити її рекомендованим листом з повідомленням на адресу контори, що відповідає за експлуатацію ділянки, на якій Ви впали.

Якщо балансоутримувач не визнає своєї вини і відмовляється компенсувати завдану шкоду, Ви маєте право звернутися до суду з позовом про відшкодування шкоди, заподіяної каліцтвом, іншим ушкодженням здоров’я (як матеріальної, так і моральної) за Вашим зареєстрованим місцем проживання чи перебування або за місцем заподіяння шкоди.

Стаття 1195 Цивільного кодексу України визначає, що фізична або юридична особа, яка завдала шкоди каліцтвом або іншим ушкодженням здоров’я фізичній особі, зобов’язана відшкодувати потерпілому заробіток (дохід), втрачений ним внаслідок втрати чи зменшення професійної або загальної працездатності, а також відшкодувати додаткові витрати, викликані необхідністю посиленого харчування, санаторно-курортного лікування, придбання ліків, протезування, стороннього догляду тощо.

Відповідно до Норм часу та матеріально-технічних ресурсів, норм обслуговування для робітників при утриманні будинків, споруд і прибудинкових територій, затверджених наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 25 грудня 2013 року № 603, сколювання льоду та перекидання снігу і відколу − у зимовий період на прибудинковій території здійснюється за необхідності, а посипання території піском, піскосоляною сумішшю тощо − за наявності ожеледиці 4-8 раз на місяць.

Якщо Ви зазнали падіння, йдучи вулицею, Вам необхідно звернутися до місцевої ради з метою отримання інформації про підприємство, у тому числі комунальне, установу чи організацію, відповідальну за утримання тротуару в належному стані на місці Вашого падіння та також вчиняти вищезазначені дії.

Відповідачем у даній справі також можуть бути міська рада, до повноважень якої належить забезпечення утримання в належному стані вулиць, у тому числі тротуарів, а також навіть Державне агентство автомобільних доріг України у випадку суміщення дороги державного значення з вулицею міста, залежно від того на чиєму балансі знаходиться дана вулиця.

 

 

Дар'я Аккерман, адвокат.
Підписуйтесь на мене в соціальних мережах:

БЛОГ ПРАВА БЛОГ ПРАВА

 

 

 

 

2020-12-21 15:03:00
true
Відео Дня









Архів Новин