Блог Права Дарьи Аккерман
Green Card. Головні деталі

Green Card. Головні деталі

 

Грін-картка – це документ, який дозволяє іноземцям постійно жити у США. Власники Green Card або Permanent Resident Card отримують статус законних постійних мешканців США (Legal Permanent Resident – LPR) і можуть легально вчитися, працювати, подорожувати, займатися бізнесом і купувати нерухомість у Штатах.

Володіти грін-карткою означає мати такі самі права та обов’язки, що й громадяни США, за винятком виборчого права і можливості обіймати посаду держслужбовця.
За п’ять років володіння грін-карткою можна звернутися за громадянством США. Термін дії документа – 10 років з моменту видачі, після цього його потрібно поновлювати.

Процес отримання грін-картки:
- заповнити клопотання-петицію; 

- заповнити заявку на отримання.
Клопотання від імені майбутнього іммігранта подає спонсор, який фінансово підтримуватиме його у США: громадянин чи законний постійний мешканець, потенційний роботодавець тощо. Рекомендацію спонсора має схвалити Служба громадянства та імміграції США – U.S. Citizenship and Immigration Services (USCIS). Уже після цього аплікант самостійно заповнює заявку на отримання картки.

- пройти медичний огляд;

- надати біометричні дані: відбитки пальців, фотографію та підпис. 

- пройти співбесіду в посольстві США. 

Способи отримання грін-картки:

Родинна імміграція
Американський родич має подати клопотання (форма I-130) до USCIS. Під час оформлення документів він доводить, що заробляє достатньо, аби утримувати майбутнього іммігранта, і бере на себе юридичну відповідальність за фінансовий стан. Для цього потрібно підписати Affidavit of Support – письмове свідчення майбутньої підтримки. Уже після цього можна подавати заявку на отримання грін-картки.

Імміграційне законодавство США виділяє два типи родичів, про переїзд яких можна клопотати:
- близькі родичі (immediate relatives) - чоловік/дружина, неодружені діти до 21 року і батьки громадянина США. 
- члени родини (family members) –  брати, сестри, заміжні діти до 21 року й діти громадянина США, яким виповнився 21 рік. До цієї категорії також належать чоловік/дружина, неодружені діти до 21 року, брати й сестри законного постійного мешканця США (тобто, власника грін-картки). 

Грін-картка через роботодавця
Роботодавець має отримати дозвіл Міністерства праці США (United States Department of Labor). Для цього потрібно провести рекламну кампанію про вакансію, щоб усі місцеві фахівці могли надіслати резюме і прийти на співбесіду. Лише за умови, що протягом 30 днів роботодавець не знайде на цю посаду працівника-американця, він може її запропонувати.
Отримавши дозвіл, роботодавець складає клопотання (форма I-140) і подає його до USCIS. 
Існують категорії іммігрантів, які можуть подати заявку без пропозиції роботи - іноземці, які володіють особливими талантами у сфері науки, мистецтва, бізнесу чи спорту. Але свою обдарованість потрібно буде довести.

Диверсифікаційна візова лотерея
Це офіційна програма Державного департаменту США, у межах якої щороку розігрують 50 тисяч грін-карток.
Участь у розіграші безкоштовна, а вимоги до учасників мінімальні: потрібно бути вихідцем з країни-учасниці, громадяни якої недостатньо представлені у США, і мати середню освіту або 2 роки трудового стажу. На вірогідність виграшу не впливає ні знання мови, ні вік, ні професія. 

Процес участі в програмі можна описати наступними кроками.

1. Подача заявки на програму ДВ (реєстрація у програмі); 
2. Перевірка статусу Вашої заявки;
3. Підготовка та відправка форм та фотографій
4. Збір необхідних документів
5. Ваша співбесіда у Посольстві чи Консульстві США за кордоном (поза межами США)
6. В’їзд до США

Дар'я Аккерман, адвокат.
Підписуйтесь на мене в соціальних мережах:

БЛОГ ПРАВАБЛОГ ПРАВА

 

2020-09-18 15:01:00
true
Відео Дня

Архів Новин