Блог Права Дарьи Аккерман
Договір дарування VS заповіт

Договір дарування VS заповіт

 

Моделюємо доволі буденну життєву ситуацію. Наприклад, замислилися батьки, як краще оформити будинок на доньку/сина. Що ж краще, подарувати будинок або скласти заповіт? Розбираємо разом переваги та нюанси обох випадків.

Відповідно до ст. 717 Цивільного кодексу України, за договором дарування одна сторона (дарувальник) передає або зобов'язується передати в майбутньому другій стороні (обдаровуваному) безоплатно майно (дарунок) у власність.

За договором дарування:
- на майно, крім обдарованого ніхто не матиме права, дарунок буде належати виключно йому;
- для оформлення договору потрібен мінімальний пакет документів;
- договір дарування нерухомого майна укладається в письмовій формі та підлягає нотаріальному посвідченню;
- виникнення права власності на дарунок у обдаровуваної особи відбувається в момент прийняття нею дарунку.

Відповідно до ст. 1233 Цивільного кодексу України, заповітом є особисте розпорядження фізичної особи на випадок своєї смерті.

За заповітом:
- право на майно за заповітом матиме спадкоємець, визначений у заповіті;    - заповідач має у будь-який час змінити або скасувати заповіт, скласти новий заповіт, який скасовує попередній;
- заповіт складається у письмовій формі та нотаріально посвідчується;
- право власності за заповітом виникає після спливу 6 місяців від дня смерті заповідача;
- малолітні, неповнолітні, повнолітні непрацездатні діти спадкодавця, непрацездатна вдова (вдівець) та непрацездатні батьки спадкують, незалежно від змісту заповіту, половину частки, яка належала б кожному з них у разі спадкування за законом (обов'язкова частка);
- заповідач може обумовити виникнення права на спадкування наявністю певної умови (наявність інших спадкоємців, проживання у певному місці, народження дитини, здобуття освіти тощо);
- заповідач має право зробити у заповіті заповідальний відказ. На спадкоємця, до якого переходить житловий будинок, квартира або інше рухоме або нерухоме майно, заповідач має право покласти обов'язок надати іншій особі право користування ними.

Дар'я Аккерман, адвокат.
Підписуйтесь на мене в соціальних мережах:

БЛОГ ПРАВАБЛОГ ПРАВА

 

2020-11-10 11:01:00
true




Завантажуємо курси валют від minfin.com.ua






Архив новостей