Блог Права Дарьи Аккерман
Чи зберігається місце роботи, у разі прийняття на строкову військову службу або службу за контрактом

Чи зберігається місце роботи, у разі прийняття на строкову військову службу або службу за контрактом

 

Відповідно до положень ст. 119 КЗоТ за працівниками, призваними на строкову військову службу, військову службу за призовом осіб офіцерського складу, військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період або прийнятими на військову службу за контрактом, у тому числі шляхом укладення нового контракту на проходження військової служби, під час дії особливого періоду на строк до його закінчення або до дня фактичного звільнення зберігаються місце роботи, посада і середній заробіток на підприємстві, в установі, організації, фермерському господарстві, сільськогосподарському виробничому кооперативі незалежно від підпорядкування та форми власності і у фізичних осіб - підприємців, у яких вони працювали на час призову. Таким працівникам здійснюється виплата грошового забезпечення за рахунок коштів Державного бюджету України відповідно до ЗУ"Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей".

Якщо працівник призваний на строкову військову службу або на службу за контрактом або інших випадках перелічених вище - підприємство повинно видати наказ про увільнення працівника від роботи на час мобілізації та збереження на цей час посади та середнього заробітку. Умовою видання такого наказу є отримання відповідного документа, зокрема, наказу з військкомату, копії контракту, тобто документу який підтверджує початок військової служби особи.

Середня заробітна плата обчислюється, виходячи з виплат за останні 2 календарні місяці роботи, що передують події, з якою пов’язана відповідна виплата.

Якщо особа пропрацювала менше двох місяців - середній заробіток буде обчислено, виходячи з виплат за фактично відпрацьований час.

 

Дар'я Аккерман, адвокат.
Підписуйтесь на мене в соціальних мережах:

БЛОГ ПРАВАБЛОГ ПРАВА

 

 

 

2020-10-08 11:01:00
true
Відео Дня

Архів Новин