Блог Права Дарьи Аккерман
Чи законно відмовляють у працевлаштуванні особі без реєстрації місця проживання

Чи законно відмовляють у працевлаштуванні особі без реєстрації місця проживання

 

Буває так, що майбутній роботодавець не знаходячи відмітку про місце реєстрації особи у паспорті - відмовляє у прийнятті на роботу. А от чи законно це?

Відповідно до положень Кодексу законів про працю України, при укладенні трудового договору громадянин зобов'язаний подати паспорт або інший документ, що посвідчує особу, трудову книжку, а у випадках, передбачених законодавством, - також документ про освіту (спеціальність, кваліфікацію), про стан здоров'я та інші документи.

Статтею 25 цього ж Кодексу передбачено, що при укладенні трудового договору забороняється вимагати від осіб, які поступають на роботу, відомості про їх партійну і національну приналежність, походження, реєстрацію місця проживання чи перебування та документи, подання яких не передбачено законодавством.

Крім того, ЗУ "Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні" передбачено, що реєстрація місця проживання чи місця перебування особи або її відсутність не можуть бути умовою реалізації прав і свобод, передбачених Конституцією, законами чи міжнародними договорами України, або підставою для їх обмеження.

Отже, роботодавець не може відмовити в укладанні трудового договору особі, що не має реєстрації місця проживання.

Проте слід нагадати, що відповідно до положень вищезазначеного закону, громадянин України, а також іноземець чи особа без громадянства, які постійно або тимчасово проживають в Україні, зобов’язані протягом тридцяти календарних днів після зняття з реєстрації місця проживання та прибуття до нового місця проживання зареєструвати своє місце проживання. 
За проживання без реєстрації місця проживання та за несвоєчасну «прописку» передбачена адміністративна відповідальність.

 

Дар'я Аккерман, адвокат.
Підписуйтесь на мене в соціальних мережах:

БЛОГ ПРАВАБЛОГ ПРАВА

 

 

 

2020-09-28 15:01:00
true
Відео Дня

Архів Новин