Блог Права Дарьи Аккерман
Чи правомірна умова організатора щодо надання особою персональних даних при отриманні виграшу

Чи правомірна умова організатора щодо надання особою персональних даних при отриманні виграшу

 

Наближаються Новорічні свята, а отже великі мережі магазинів починають розігрувати цінні подарунки, телевізори, холодильники, мобільні телефони. При цьому для отримання подарунку, як правило, вимагають надати копії документів, паспорта і кода. Радість від виграшу звичайно велика. Проте сумніви щодо надання документів все ж виникають? Тоді розбираємось чи правомірна така умова.

Відповідно до положень Податкового кодексу України, особа, що проводить розіграш подарунків є податковим агентом та у разі вручення вам подарунку - має обов'язок перерахувати до бюджету всі належні податки з вартості цього подарунку. 
А отже, особа що є організатором розіграшу цілком законно просить надати вас ваші паспортні дані та номер картки платника податків, оскільки це є обов'язковою передумовою вручення подарунку.

Відповідно до п. 70.12 ст. 70 Податкового кодексу України реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку у паспорті) використовуються органами державної влади та органами місцевого самоврядування, юридичними особами незалежно від організаційно-правових форм, включаючи установи Національного банку України, банки та інші фінансові установи, біржі, особами, які провадять незалежну професійну діяльність, фізичними особами - підприємцями, а також фізичними особами в усіх документах, які містять інформацію про об'єкти оподаткування фізичних осіб або про сплату податків, зокрема у разі:
- виплати доходів, з яких утримуються податки згідно із законодавством України. Фізичні особи зобов'язані подавати інформацію про реєстраційний номер облікової картки юридичним та фізичним особам, що виплачують їм доходи;
- укладення цивільно-правових договорів, предметом яких є об'єкти оподаткування та щодо яких виникають обов'язки щодо сплати податків і зборів;
- відкриття рахунків у банках або інших фінансових установах, а також у розрахункових документах під час здійснення фізичними особами безготівкових розрахунків;
- заповнення фізичними особами, визначеними у пункті 70.1 цієї статті, митних декларацій під час перетину митного кордону України;
- сплати фізичними особами податків і зборів;
- проведення державної реєстрації фізичних осіб - підприємців або видачі таким особам спеціальних дозволів (ліцензій тощо) на провадження деяких видів господарської діяльності, а також реєстрації незалежної професійної діяльності;
- реєстрації майна та інших активів фізичних осіб, що є об'єктом оподаткування, або прав на нього;
- подання контролюючим органам декларацій про доходи, майно та інші активи;
- реєстрації транспортних засобів, що переходять у власність фізичних осіб;
- оформлення фізичним особам пільг, субсидій та інших соціальних виплат з державних цільових фондів;
- в інших випадках, визначених законами України та іншими нормативно-правовими актами.

Отже, документи, пов'язані з проведенням розіграшів, конкурсів та які не мають у переліку реєстраційного номера облікової картки платника податків або серії та номера паспорта особи, яка отримує виграш - вважаються оформленими з порушенням вимог законодавства України.

Проте, обов'язково врахуйте, що умова про надання документів організатору розіграшу повинна бути зазначена у Правилах їх проведення, які повинні бути розповсюджені організатором на власному сайті та/або в рекламі акції, де, як правило, зазначається що особа, яка приймає участь у розіграші, фактом своєї участі підтверджує згоду з цими правилами.

Дар'я Аккерман, адвокат.
Підписуйтесь на мене в соціальних мережах:

БЛОГ ПРАВАБЛОГ ПРАВА

 

2020-11-09 15:01:00
true




Завантажуємо курси валют від minfin.com.ua






Архив новостей