Блог Права Дарьи Аккерман
Чи можна прийняти на стажування майбутнього працівника

Чи можна прийняти на стажування майбутнього працівника

Чи можна прийняти на стажування майбутнього працівника

Іноді, роботодавці бажають перевірити чи підходить особа на вакантну посаду, придивитися чи буде справлятись майбутній працівник.
Але наголошуємо, що прийняття працівника на стажування (до оформлення з ним трудового договору) – не законне.


Слід зазначити, що законодавством передбачено стажування лише для певних категорій осіб, зокрема, студентів вищих навчальних закладів та учнів професійно-технічних навчальних закладів, а також у випадках професійної підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації зареєстрованих безробітних.

Так, відповідно до ст. 24 КЗпП, працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу.

Тобто, до оформлення трудового договору, роботодавець не зможе взагалі  допустити особу до роботи. 

У разі якщо працівник приступить до роботи без оформлення трудового договору, на роботодавця може бути накладено штраф, передбачений нормами КЗпП, а на посадову особу роботодавця може бути накладено адміністративний штраф.

Як вихід, роботодавець може прийняти працівника на роботу з випробувальним терміном (не більше 3 місяців, а для робітників – 1 місяць), про що обов’язково зазначається в наказі або розпорядженні про прийняття на роботу. 


Статтею 28 КЗпП передбачено, що у разі встановлення власником або уповноваженим ним органом невідповідності працівника займаній посаді, на яку його прийнято, або виконуваній роботі він має право протягом строку випробування звільнити такого працівника, письмово попередивши його про це за три дні.

 

Дар'я Аккерман, адвокат.
Підписуйтесь на мене в соціальних мережах:

БЛОГ ПРАВАБЛОГ ПРАВА 

 

2020-08-28 15:00:00
true
Відео Дня

Архів Новин