Блог Права Дарьи Аккерман
Багатодітна сім'я. Посвідчення. Пільги. Частина II

Багатодітна сім'я. Посвідчення. Пільги. Частина II

Частина II

Пільги багатодітним сім’ям на податки:
Податкова соціальна пільга. Кожен громадянин України щомісяця платить прибутковий податок у розмірі 18 % від зарплати. Але якщо у людини офіційний дохід менший або рівний прожитковому мінімуму, помноженому на коефіцієнт 1,4, можна оформити податкову соціальну пільгу і скоротити суму платежу.
Це право мають і багатодітні сім’ї. Якщо батьки утримують одного і більше неповнолітніх дітей, вони можуть зменшити платіж з урахуванням витрат на кожну дитину. У 2019 податкова соціальна пільга (ПСП) становить 50 % від прожиткового мінімуму у розрахунку на кожну дитину в сім’ї.
Оформити пільгу може один або одразу обоє батьків. А мати/батько-одинак у багатодітній родині має право на ПСП у розмірі 150-200%. 

Пільги багатодітним сім'ям із податку на нерухоме майно належить отримувати батькам, які виховують 5 або більше неповнолітніх дітей. Згідно з умовами ст. 266 ПКУ, такі сім’ї можуть не платити податки на квартири, будинки, господарські будівлі та прибудови, гаражі, офісні приміщення тощо.

Пільги багатодітним сім’ям із земельного податку мають батьки, які виховують 3 і більше дітей віком до 18 років. Такі родини звільняються від зобов’язань щодо сплати зазначеного податку, згідно зі ст. 281 ПКУ.

Пільги за комунальні послуги багатодітним сім'ям:
- квартплата зменшена на 50%. У розрахунок береться 21 кв.м на людину і додатково 10,5 кв. м на сім’ю;
- комунальні послуги – газ, електрика, тепло, вода тощо – обходяться у півціни;
- абонентська плата за стаціонарний телефон зменшена удвічі.

Пільги багатодітним сім'ям на житло і будівництво:
- першочергове отримання приміщення із житлового фонду соціального призначення;
- безкоштовна приватизація житла, яке ця сім’я займає;
- використання пільг на будівництво і ремонт, які держана надає багатодітним сім’ям.

Пільги на медичне обслуговування та оздоровлення:
- отримання безкоштовно ліків, визначених рецептами;
- проходження щорічного медичного обстеження і лікування в стаціонарі у державних медичних установах;
- безкоштовні зубні протези;
- позачергове обслуговування у лікарнях, поліклініках, аптеках;
- проходження курсу оздоровлення в дитячих санаторіях (раз на рік, 21 день).

Пільги на навчання багатодітним сім’ям:
Пільги багатодітним сім’ям за дитячий садок надаються у вигляді знижки 50% на сплату за харчування. Якщо ж сім’я малозабезпечена, за харчування для її дітей повністю сплачує держава. Перебування у дитячому садку для вихованців багатодітних сімей повністю безкоштовне.
Якщо дитина живе у сім’ї з 5 і більше дітей до 18 років, вона звільняється від плати за навчання у ПТУ і ВНЗ. Такі пільги багатодітним сім’ям надаються тільки на першу освіту дитини і тільки до 23 років.

Пільги на проїзд багатодітним сім’ям:
Вихованці багатодітних сімей в Україні мають право на безкоштовний проїзд на всіх видах автомобільного та залізничного транспорту, крім таксі. Також діти можуть не сплачувати за проїзд у приміському, міжміському, міжобласному транспорті (в автобусах, поїздах, електричках), незалежно від місця проживання і напрямку переміщення територією України. 

Пільги для багатодітних батьків:
- оплачувана відпустка довша на 7-17 днів, залежно від кількості малолітніх вихованців. Непрацюючим батькам період догляду за дітьми до 16 років зараховується до стажу;
- жінкам, які народили 5 дітей, з 50 років дозволяється піти на пенсію за віком. Але для цього потрібно мати не менше 15 років офіційного робочого стажу. Батькові багатодітної родини вихід на пенсію дозволений з 55 років за умови стажу 20 років;
- матері більше 5 дітей присвоюється звання «мати-героїня» і належать додаткові пенсійні виплати.

Крім описаних пільг, багатодітні сім’ї в Україні можуть отримувати виплати: за народженням і доглядом за дітьми, виплати малозабезпеченим сім'ям, сім’ям, які утримують дітей-інвалідів та ін.

Дар'я Аккерман, адвокат.
Підписуйтесь на мене в соціальних мережах:

БЛОГ ПРАВАБЛОГ ПРАВА

 

 

2020-09-20 11:01:00
true
Відео Дня

Архів Новин