Блог Права Дарьи Аккерман
Алгоритм дій для стягнення аліментів

Алгоритм дій для стягнення аліментів

 

Якщо інший із батьків не бажає утримувати дитину у добровільному порядку, доводиться стягувати аліменти - у примусовому. Тож наводимо чіткий алгоритм дій як стягнути аліменти у примусовому порядку.

По-перше, потрібно буде підготувати позовну заяву або заяву про видачу судового наказу про стягнення аліментів до суду. Наразі в мережі інтернет існує безліч зразків, і позовну заяву можна спробувати підготувати самостійно. Але звісно, можно звернутись і за професійною допомогою юриста. Як зручніше.

Наступне. Потрібно буде подати позовну заяву або заяву про видачу судового наказу з додатками до місцевого суду за зареєстрованим місцем проживання. 

Окремо зазначаємо, що відповідно до ЗУ "Про судовий збір",  позивачі - у справах про стягнення аліментів, збільшення їх розміру, оплату додаткових витрат на дитину, стягнення неустойки (пені) за прострочення сплати аліментів, індексацію аліментів чи зміну способу їх стягнення, а також заявники у разі подання заяви щодо видачі судового наказу про стягнення аліментів - звільняються від сплати судового збору.

Наступний крок - це отримання рішення суду та виконавчого листа або судового наказу.

Та відповідно вже само звернення із виконавчим листом або судовим наказом до державної виконавчої служби за місцем реєстрації боржника для примусового виконання рішення суду. У заяві обов'язково вкажіть всю відому Вам інформацію про боржника та реквізити банківського рахунка, на який слід перераховувати кошти.

Окремо слід зазначити, виконавчий документ про стягнення аліментів разом із заявою може бути самостійно поданий стягувачем, за місцем виплати боржникові заробітної плати, пенсії або стипендії задля утримання із неї заборгованості.

 

Дар'я Аккерман, адвокат.
Підписуйтесь на мене в соціальних мережах:

БЛОГ ПРАВА БЛОГ ПРАВА

 

 

2021-01-16 11:01:00
true
Анекдоты дня
Анекдот22233
СТРЕЛКА. Это был короткий тест на то, часовщик вы, визажист, бандит из 90-х, портной, Белка, железнодорожник или "на вечеринке лучших друзей ты танцевал с подругой моей".
Анекдот 007008
Всего то пару рюмок водки -  в походке появился джаз, Высоцкий - в голосе, во взгляде - неотразимый Джонни Депп!
Анекдот 1289
К удивительному выводу пришел доктор физико-математических наук Сидоренко, изучая квартирные квитанции за январь: если бы коммунальщики на самом деле подали в дом столько тепла, за сколько они хотят денег, взрыв был бы виден с Марса невооруженным глазом.
Анекдот2222777
- Мама, я посуду помыла, уроки сделала, школу и универ окончила, замуж вышла, детей родила, можно, я пойду погуляю?
Анекдот223344
На производственном совещании: "Хочу обратить внимание сотрудников, работающих непосредственно с клиентами, на то обстоятельство, что словосочетание «всякая хрень» не в полной мере отражает ассортимент товаров и услуг, предоставляемых нашей компанией".
Завантажуємо курси валют від minfin.com.ua


Архив новостей