Блог Права Дарьи Аккерман
Адміністративне затримання. Що потрібно знати

Адміністративне затримання. Що потрібно знати

 

Адміністративне затримання є одним із обмежувальних заходів адміністративного примусу. Полягає затримання у тимчасовому обмеженні свободи пересування і місцезнаходження порушника.

Випадки, коли може бути застосовано адміністративне затримання прямо передбачені КУпАП, а саме:
- з метою припинення адміністративних правопорушень, - коли вичерпано інші заходи впливу, 
- встановлення особи, 
- складення протоколу про адміністративне правопорушення у разі неможливості складення його на місці вчинення правопорушення, якщо складення протоколу є обов’язковим, 
- забезпечення своєчасного і правильного розгляду справ та виконання постанов по справах про адміністративні правопорушення
- особистий огляд, огляд речей і вилучення речей та документів, у тому числі посвідчення водія, 
- тимчасове затримання транспортного засобу,
- відсторонення водіїв від керування транспортними засобами, річковими і маломірними суднами та огляд на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння, а також щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції.

Про адміністративне затримання складається протокол, в якому зазначаються: дата і місце його складення; посада, прізвище, ім’я та по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу затриманого; час і мотиви затримання. Протокол підписується посадовою особою, яка його склала, і затриманим. У разі відмовлення затриманого від підписання протоколу в ньому робиться запис про це.

Про місце перебування особи, затриманої за вчинення адміністративного правопорушення, негайно повідомляються її родичі, а на її прохання також власника відповідного підприємства, установи, організації або уповноважений ним орган.

Органи (посадові особи), правомочні здійснювати адміністративне затримання, про кожний випадок адміністративного затримання осіб інформують центри з надання безоплатної вторинної правової допомоги, крім випадків, якщо особа захищає себе особисто чи запросила захисника.

Хто може проводити адміністративне затримання.
Адміністративне затримання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, може провадитися лише органами (посадовими особами), уповноваженими на те законами України. Це, зокрема, органи внутрішніх справ (Національна поліція), органи прикордонної служби, посадовими особами Військової служби правопорядку у Збройних Силах України та іншими особами, визначеними у ст. 262 КУпАП.

Відповідно до ст. 263 КУпАП загальний строк адміністративного затримання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, становить не більш як 3 години. Але ст. 263 КУпАП передбачені і інші випадки, у яких затримання може тривати до трьох діб.

Адміністративне затримання, особистий огляд, огляд речей і вилучення речей та документів, у тому числі посвідчення водія, тимчасове затримання транспортного засобу, відсторонення водіїв від керування транспортними засобами, річковими і маломірними суднами та огляд на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння, а також щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, може бути оскаржено заінтересованою особою у вищестоящий орган (вищестоящій посадовій особі) відносно органу (посадової особи), який застосував ці заходи, або до суду.

 

 

Дар'я Аккерман, адвокат.
Підписуйтесь на мене в соціальних мережах:

БЛОГ ПРАВА БЛОГ ПРАВА

 

 

 

 

2020-12-19 11:01:00
true
Відео Дня

Архів Новин