За самовільну заготівлю березового соку загрожує штраф, – екологічна інспекція

Заготівля деревних соків належить до побічних лісових користувань і здійснюється у визначеному законодавством порядку.

Масову заготівлю березового соку проводять постійні лісокористувачі або суб’єкти господарювання, які отримали спеціальний дозвіл — лісовий квиток. 

Такий документ дає право на заготівлю соку лише у відведених для цього місцях та з дотриманням встановлених правил.

Водночас право загального використання лісових ресурсів, передбачене ст. 66 Лісового кодексу України, не поширюється на заготівлю деревних соків. Тобто самовільне добування березового соку в лісах без відповідного дозволу є порушенням природоохоронного законодавства.

За самовільну заготівлю деревних соків у лісах на ділянках, де це заборонено або допускається лише за лісовими квитками, передбачена відповідальність за ст. 70 КУпАП (штраф – до 51 грн). 

У межах населених пунктів добування березового соку з дерев є порушенням Правил утримання зелених насаджень у населених пунктах. За порушення правил благоустрою населених пунктів передбачена адмінвідповідальність за ст. 152 КУпАП (штраф – до 1360 грн).

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
2026-03-11 12:00:00